Подія: Шлях до незалежності

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Судова незалежність пройшла тривалий шлях становлення, однак попереду ще багато випробувань, стверджують учасники VII Міжнародного судово-правового форуму

Судову реформу можна порівняти з пацієнтом на операційному столі. На цього пацієнта ще чекають терапія та реабілітація, головне — не допустити рецидиву хвороби. Саме такі аналогії проводили учасники VII Міжнародного судово­правового форуму — традиційного практичного заходу, який газета «Юридическая практика» третій рік поспіль проводила спільно з органами суддівського врядування — Вищою радою правосуддя, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, а також з Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Генеральний партнер форуму — Юридична група LCF, експертний — ЮК EQUITY, професійний — ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери», галузевий — MORIS.

Упродовж двох днів (12—13 червня 2019 року) учасники заходу обговорили головні здобутки судової реформи та подальші кроки у цьому напрямі, проаналізували сучасні виклики для органів суддівського врядування, тенденції актуальних практик (кредитних, корпоративних спорів, судового захисту власності, публічної служби і трудових відносин, кримінальної відповідальності, міжнародного арбітражу і транскордонних судових спорів). Спікери, зок­рема, відзначали, що незалежність судової влади пройшла тривалий шлях становлення. Нормативна модель організації системи правосуддя є чи не найкращою в Європі, однак питання правозастосування у нас усе ще відкрите. Саме на цьому необхідно сфокусуватися у майбутньому.

-->