Тема: Двигун бізнесу

Дарія КРАВЕЦЬ,
PR-менеджер EVERLEGAL

Тимбілдинг — це ключ до формування злагодженої роботи команди, яка стане рушійною силою в успіху вашої компанії

Сьогодні новомодне слово «тимбілдинг» на слуху у кожного працівника, але якщо запитати у людей про значення цього поняття, то багато обмежаться лише визначенням «проведення робочого часу колективу в неформальній атмосфері, або ж просто — корпоратив». І вони матимуть рацію, але лише частково. Активно впроваджувати різноманітні техніки розвитку колективу в Україні почали не так давно, і ми тільки вчимось знаходити правильні підходи до формування своєї команди, до особистості кожного працівника і будувати ефективну систему взаємодії колективу для досягнення успішного результату бізнесу загалом.

 

З чого почати

Важливо задати правильний старт, а саме — знайти активного team­лідера, людину, яка вміє впливати, заохочувати і, як ми кажемо в EVERLEGAL, заряджати позитивом. Залежно від специфіки вашого бізнесу і кількості персоналу, можна залучити професіонала зі спеціальними навичками та підходами або ж придивитись до своєї команди, адже досить часто в колективі формується свій team­лідер, який уже має неабиякий авторитет та підтримку колег, знає потенціал кожного і вміє «запалити» команду одним лише словом. Можливо, серед вашого колективу є така особистість і їй потрібен лише маленький поштовх, аби скерувати у правильному напрямку. А далі необхідно визначити основні цінності фірми і гармонійно поєднати їх з тимбілдингом, аби команда спільно підтримувала загальні ідеї та давала стимул новим, ще більш креативним.

Розвивальні тренінги, спільне вивчення мов, соціальні проекти, спортивні заходи і змагання, тематичні зустрічі, вечори кіно та багато іншого — всі ці заходи спрямовані на об’єднання і розвиток колективу. Головне завдання team­лідера фірми полягає в тому, щоб правильно підійти до організації та планування цих заходів, максимально розкрити потенціал кожного працівника, створити атмосферу комфорту й довіри в команді і, головне, дати можливість кожному бути почутим!

Результатом систематичної організації тимбілдингу стане не просто поліпшення відносин у колективі, а формування кола довіри, взаємної допомоги та підтримки між його членами. Ваші працівники навчаться розраховувати один на одного, ділитись досвідом та спільно розв’язувати будь­які проблеми, знаходити дієвий вихід з критичних ситуацій, всебічно розвиватись та самовдосконалюватись. Доречним тут буде вислів Ендрю Карнеґі: «Командна робота — це здатність разом рухатися до єдиного бачення. Це здатність керувати індивідуальними талантами з організаційною метою. Це паливо, яке дає змогу звичайним людям досягати надзвичайних результатів».

І не має значення, якого роду бізнес веде ваша компанія, адже злагоджена робота колективу — головний двигун у досягненні кінцевої мети фірми!

Саме такий колектив ми і намагаємось розвивати в EVERLEGAL.

 

Системний підхід

На сьогодні наша команда складається із понад сорока людей різного віку і посад: партнери, юристи, адвокати, маркетологи, бухгалтери — всі ми різносторонні особистості, з власними поглядами та особливостями. А об’єднує нашу юридичну команду потяг до активного відпочинку і підтримка здорового способу життя, що абсолютно точно збігається з цінностями EVERLEGAL. Адже органічним доповненням професійних стосунків, невід’ємною частиною життєдіяльності колективу стало системне проведення різноманітних колективних активних заходів, до яких кожен може долучитись, обрати, що йому до душі, або поділитись своїми ідеями, які спільно реалізуємо.

Двічі на рік ми організовуємо «BIKE TOUR EVERLEGAL»: для цього облаштували невеличкий брендовий велопарк, запрошуємо друзів та клієнтів фірми і проїжджаємо десятки кілометрів мальовничими місцевостями Києва, а потім разом святкуємо на природі наші нові досягнення.

Щоразу ставлячи собі за мету проїхати більше, підтримуємо один одного і мотивуємо, адже іноді це просто необхідно. Бували випадки, коли на півдорозі пробивались колеса або комусь бракувало сил продовжувати рух, але саме такі моменти робили нас більш сильними і згуртованими.

Окрім EVERLEGAL — bike friendly Law Firm, ми часто залучаємо працівників до флешмобів та заходів із підтримки громадських ініціатив у поліпшенні велоінфраструкути міста Києва.

Біг — ще одна пристрать EVERLEGAL! Щосуботи команда бере активну участь у забігах громадської організації Runday, а також декілька разів на рік у півмарафонах та марафонах. При цьому кожен фіксує свій результат та дбає про його поліпшення на наступний забіг, а EVERLEGAL підтримує такі ініціативи і ділиться з юридичним ринком досягненнями команди.

Одне з важливих правил у EVERLEGAL — говорити і бути почутим, тому ми завжди відкриті для нових ідей, ініціатив та побажань. З цією метою в колективі часто проводяться опитування (анонімні та відкриті) — так ми отримуємо запити від працівників на поліпшення тієї чи іншої організаційної частини, беремо ідеї для реалізації та вимірюємо ефективність усіх активних заходів, що проводить компанія, задоволення та загальний настрій колективу.

За результатами проведених моніторингів у нас з’явились вечори ігор у «Мафію», спільні походи в кіно, бібліотека EVERLEGAL та спільні заняття з англійської «EverEnglish».

І це ще далеко не все! Ми влаштовуємо футбольні матчі з друзями та колегами по ринку. А ще організовуємо сплави по Десні, підкорюємо вершини гір.

Та і це не «вершина айсберга», адже кожен працівник EVERLEGAL завдяки тимбілдингу вносить щось нове в колектив, наповнює його унікальною енергетикою, мотивує інших розширювати горизонти і рухатись тільки вперед і вгору!

Керуючись власним досвідом, можемо сміливо стверджувати, що єдиної формули у підборі ­тимбілдингу немає: все залежить від людей, які працюють у компанії. І не має значення, юристи ви чи дизайнери, важливо знайти ваш колективний «team spirit», те, що буде синергійно об’єднувати саме вашу команду. Говоріть із працівниками, давайте їм можливість висловити свої бажання та ідеї, проводьте опитування і, зрештою, ви дійдете до організації найбільш вдалого тимбілдингу для вашої міні­ чи максіспільноти.