Подія: Роз’ятрювати ланки

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Найслабшою ланкою у питанні кібербезпеки є люди, зазначили учасники Legal Cybersecurity Forum, закликаючи дотримуватися інформаційної гігієни

У сучасному світі, який обумовлений стрімким розвитком технологій, питання кібербезпеки набуває все більшої актуальності. Один із ключових викликів у цьому контексті — як правовому регулюванню наздогнати цей розвиток технологій? Видавництво «Юридична практика» також перейнялося цим питанням і 2 жовтня 2019 року організувало Legal Cybersecurity Forum. Генеральний партнер заходу — юридична фірма Asters.

На форумі йшлося про те, що цивілізований розвиток світу і технологій призвів до того, що кіберпростір опинився у фокусі уваги лідерів багатьох держав. Галузь кібербезпеки стає привабливою не тільки для представників бізнесу, а й для держав та суспільства. Для останніх, зокрема, актуальним є законодавче забезпечення кіберзахисту критичної інфраструктури. Інший тренд, щоправда негативний, — нестача кваліфікованих фахівців, причому рівень зарплати тут проблемою не є.

Що стосується України, то реформа системи кіберзахисту, як відзначають експерти, просувається недостатньо швидко та не надто структуровано. Модель реформування національної системи кіберзахисту має передбачати міжнародні стандарти, дерегуляцію та демонополізацію держсектора. Утім, найслабкішою ланкою у питанні кібербезпеки були, є і будуть люди. Відтак, треба дотримуватися інформаційної гігієни та залишати якомога менше інформаційних слідів.

-->