Форум: Виконавче погодження

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Без ефективного виконавчого провадження не буде ефективного правосуддя, ефективної економіки та належного рівня довіри до держави, переконані правники

Реформа системи примусового виконання судових рішень, що стартувала три роки тому, не може завершитися без комплексної судової реформи. Утім, такий зв’язок не перешкоджає обговоренню здобутків і недоліків «виконавчої реформи» та запровадження в Україні інституту приватного виконавця. 9 жовтня 2019 року видавництво «Юридична практика» організувало Форум з виконавчого провадження, який проходить уже чотири роки поспіль. Генеральним партнером цьогорічного заходу виступила ЮК EQUITY.

Учасники форуму вкотре підкреслили, що без ефективного виконавчого провадження не буде ефективного правосуддя, ефективної економіки і, зрештою, не буде належного рівня довіри до держави, нездатної забезпечити дієві механізми виконання судових рішень у своїй юрисдикції. Також зазначалось, що тектонічних зрушень у сфері виконання судових рішень не відбулося. Утім, власне ідея інституту приватних виконавців себе виправдала, довела свою ефективність. Представники нової професії ратують за зрівняння мандатів приватного та державного виконавця, розширення повноважень помічників, удосконалення процесу притягнення до дисциплінарної відповідальності і, головне, врешті, пропонують дати відповідь, до якої системи ми рухаємося — повністю приватної чи повноцінної змішаної? Але це питання — у контексті державної політики.

-->