Моя компанія: Система елементів
AVER LEX

Робота, як і життя загалом, складається з неймовірної кількості дрібниць. Неважливі на перший погляд, вони формують не лише стиль роботи, а й образ людини. В адвокатському об’єднанні AVER LEX робочим елементам, які допомагають досягати найамбітніших цілей, приділяють особливу увагу, адже без них яскрава палітра професійних відносин була б неповною. І хоча партнери AVER LEX мають різні погляди та вподобання, їх поєднують одні цінності і саме це робить об’єднання командою. Тож які знаки підкреслюють індивідуальність кожного і з яких елементів складається гармонія в колективі — розповідають партнери AVER LEX

Ольга ПРОСЯНЮК, керуючий партнер

Обов’язковий робочий елемент: різнокольорові стікери

За весь період діяльності об’єднання ми чули різні коментарі опонентів і нам дуже приємно, що багато з них високо оцінюють нашу професійність і те, як ми відстоюємо позицію клієнтів. Ось деякі з них: «…у резонансних справах прокурорам протистоїть велика кількість дуже добре оплачуваних адвокатів…», «…у справі є впевнена позиція адвокатів захисту, звичайно, вона не подобається представникам Генеральної прокуратури…», «…було видно, що сторона захисту дуже скрупульозно готувалася до цього судового засідання, адвокат широко і масивно підійшов до допиту свідка…».

Для нас це означає, що ми йдемо правильним шляхом і тримаємось заданого курсу — досягати бажаних для клієнтів результатів, змушуючи опонентів діяти правовими методами. Уже не­одноразово ми повторювали, що для його досягнення маємо два основних принципи: «немає нічого неможливого» та «рухатись тільки вперед». Це означає, що виклики, як­от штучно створені перепони у вигляді спеціальних змін у законодавстві, нас лише мотивують.

І, звичайно, це означає, що ми ніколи не зупинимося на досягнутому. Кожна нова здобута перемога для нас особисто є підтвердженням високої якості нашої діяльності, тому ми завжди на 100 % упевнені в тому, що робимо. Так ми відкриваємо свої нові можливості, вдосконалюємось, осучаснюємося і маємо можливість впливати на процеси, які нас цікавлять.

Найбільше в моїй роботі допомагають сфокусуватися різнокольорові стікери. Їх використання ефективне для чіткої систематизації інформації і виділення головного. Це допомагає чітко орієнтуватись як у кожній конкретній справі, так і більш глобально — у розвиткові фірми і практики загалом.

 

Ігор ФЕДОРЕНКО, партнер

Обов’язковий робочий елемент: музична творчість Володимира Висоцького

«Если друг оказался вдруг и не друг, и не враг, а — так;

Если сразу не разберешь, плох он или хорош, —

Парня в горы тяни — рискни! Не бросай одного его:

Пусть он в связке в одной с тобой —
там поймешь, кто такой.»

В. Висоцький

 

Для багатьох музика є джерелом натхнення, чинником зміни настрою, відображенням актуального стану. Про творчість Володимира Висоцького я можу говорити дуже довго. І саме його пісні допомагають мені сфокусуватись на роботі і знайти як нестандартні рішення щодо проєктів клієнтів, так і цікаві рішення стосовно команди.

Чи легко сформувати команду, яка не просто підтримує цінності, а справді їх розуміє і розділяє? Як об’єднати людей з необхідними сильними сторонами і щоб разом вони створювали «гармонію процесу»? Чому той, на кого робиш стовідсоткову ставку, може різко змінити свою модель поведінки, а той, хто з вигляду ніби лише набирається сил, блискуче витягує проєкт?

Мені достатньо розповісти жарт, щоб по реакції зрозуміти, чим зараз живе адвокат, помічник і на скільки він зможе проявити себе у процесі. Чи, можливо, йому ліпше зупинитись і переключитись на іншу практику. Формуючи команду, головним критерієм завжди є надійність колег у відношенні один до одного. Для нас дуже важливо, щоб кожен зміг за критичних обставин підстрахувати «у зв’язці».

У кожного департаменту свій стиль. Команда із захисту в політично мотивованих справах найчастіше сміливі, стримані та мобільні. І завжди впевнені у своїх силах, незалежно від рівня складності справи. Вони — лідери за кількістю підготовлених документів сторони захисту до першого судового засідання. А стукіт по клавіатурі з їхнього кабінету чутно на весь офіс.

Більшість адвокатів із захисту бізнесу мають дос­від роботи в правоохоронних органах. Вони прямолінійні, сильні духом і є прихильниками принципу «швидко і по суті». Між собою вони спілкуються номерами статей та абревіатурами, але з повагою ставляться до досвіду один одного і завжди радяться. Хоча й дискутують постійно на різні теми.

Команда судових адвокатів — це інтелектуали, дуже уважні до деталей. Їхні основні орієнтири — тільки виважені рішення і тільки законний результат.

Уся наша команда — це «суміш з перцем», що генерує неймовірні ідеї захисту, від яких «мурашки по шкірі» і впевненість у тому, що немає нічого неможливого.

 

Артем ДРОЗДОВ, партнер

Обов’язковий робочий елемент: тенісний м’ячик

Під час гри в теніс важливо прорахувати кут польоту м’ячика, зорієнтуватись з точкою відбиття та вирахувати силу удару і напрям відбиття. Це передбачає застосування комплексного підходу і системності для виграшної стратегії. Тенісний м’ячик допомагає мені не лише на корті, а й в офісі під час роботи над проєктами клієнтів.

Уявіть, вам телефонує клієнт і повідомляє, що в його офісі правоохоронці намагаються провести обшук. При цьому його дружина повідомила про те ж саме в його домі. А ще можуть і до батьків чи інших родичів завітати. У таких випадках важливо оперативно і правильно організувати адвокатів та помічників щодо підготовки необхідних документів, розподілу за місцями проведення слідчих дій, контролювати розвиток подальших подій. Обшуки, наприклад, можуть тривати годинами, протягом яких адвокати комунікують і з правоохоронцями, і з працівниками клієнта. А закінчуватися можуть наступного робочого дня. Інколи до адвокатів застосовуються агресивні дії. Тому важливо не лише організувати робочий процес, а й супутні фактори, наприк­лад, забезпечення адвокатів необхідною офісною технікою на місці, їжею чи свіжим або цілим одягом.

Складність кримінальних справ, особливо одночасно за декількома епізодами, з декількома фігурантами, кількість яких може рахуватись десятками, і в багатьох регіонах, у тому числі і за кордоном, вимагає комплексного підходу від кожного члена команди по проєкту як на стадії продумування стратегії захисту, так і під час її реалізації. Ми чудово розуміємо, що спеціально можуть проводитися багато слідчих дій одночасно, тому кожен володіє необхідною інформацією і відповідно підготовлений, не знаючи завчасно, на якій із слідчих дій і у кого з клієнтів у справі буде присутній. При цьому кожен може оперативно підстрахувати в неочікуваних ситуаціях або під час зайнятості когось із адвокатів в іншому процесі.

Такий підхід у спілкуванні з клієнтами дає змогу досягти відчуття, що все завжди під контролем, завжди є «план Б» і вихід із будь­якої ситуації.

 

Юлія ПАТІЙ, СЕО, партнер

Обов’язковий робочий елемент: червоний блокнот

Досвід нашої компанії підтверджує, що перший крок до реалізації всіх стратегічних цілей та нестандартних ідей полягає в їх правильному формулюванні та оформленні. І все починається з того, де вони фіксуються. План стратегічного розвитку та всі можливі цікаві проєкти AVER LEX записані в яскравий червоний блокнот. Він постійно на моєму робочому столі, тому все зафіксоване в ньому зав­жди збувається. А ефективність і креативність зазвичай ми вимірюємо за допомогою трьох аспектів: розвиток фірми, діяльність команди та задоволеність клієнтів.

Наприклад, клієнти доволі часто запитують щодо погодинної оплати наданих послуг. Не секрет, що постійне отримання гонорару в такий спосіб — це мрія будь­якої юридичної фірми. Проте чи є це показником ефективності для клієнта? Для нас — не зовсім. Тому ми обрали інший шлях і докладаємо максимум зусиль для продумування такої стратегії захисту з найбільш креативними рішеннями, щоб на емоційному рівні клієнт максимально усвідомлював її ефективність для розв’язання його проблеми. І тут головне — здивувати його не кількістю відпрацьованих годин, а запропонованими якісними рішеннями.

І, звичайно, нам подобається робити не так, як всі, і приємно дивувати клієнтів та друзів. Відео з детальним описом подій, інфографіки, предмети, що є доказами у справі, нестандартні підходи до вирішення ситуацій — це часті інструменти захисту для наших адвокатів. Наприклад, в одній справі суд не міг прийняти рішення, оскільки не будо відповідного нормативного документа Міністерства юстиції України. Тому адвокати звернулись до всіх можливих інстанцій та доклали максимум зусиль, завдяки чому відповідне питання було включене до порядку денного засідання міністерства.

Крім того, сьогодні ми маємо команду для забезпечення потужного PR­захисту у справах клієнтів. Це включає як підготовку адвокатів до пуб­лічного аспекту, в результаті чого вони вільно і зрозумілою для громадськості мовою коментують різні юридичні нюанси, так і підготовку і поширення важливих новин, які посилюють позицію захисту.

Сьогодні наша креативність у діяльності адвокатського об’єднання не тільки дає змогу досягнути «ВАУ­ефекту», а й сприяє підвищенню цінності бізнесу наших клієнтів та їх репутації.

 

Віталій СЕРДЮК, старший партнер

Обов’язковий робочий елемент: чорний чай

Безстрашність — це не про відсутність страху, який сковує. Це про готовність до обставин, які точно матимуть місце, і ти про них наперед знаєш. І про готовність до певних дій за цих обставин.

Що ж ми знаємо наперед?

По­перше, будь­яке кримінальне розслідування застає клієнта зненацька і спочатку проходить жорстко. Візуально це може лякати автоматами, відчуттям безвиході, страхом припуститися помилки, щоб ще більше не погіршити ситуацію. Наша безстрашність у цьому ґрунтується на багаторічному досвіді комунікацій з представниками правоохоронних органів і розумінні їх лайфхаків та стилів поведінки.

По­друге, якщо порівнювати кількість завдань за проєктом з тим, як було п’ять­сім років тому, то зараз ці справи в рази масштабніші. Необхідно забезпечувати захист не лише клієнта, а і його родини та команди. Це може бути в одному або декількох містах чи навіть країнах. І, звичайно, можуть знайти чи штучно створити одразу декілька підстав для обвинувачення з метою повного блокування. І тут команді адвокатів потрібно завжди бути готовими давати відсіч, не пропускаючи жодного удару опонентів.

По­третє, найулюбленіший спосіб вибити адвокатів «з колії» — це спроби вплинути на їх репутацію. За свою репутацію ми не боїмося, бо впевнені в собі, своїх силах, можливостях і в тому, що діємо правильно і в рамках закону. Для нас важливішим є факт, що через голосні обвинувачення чи неправомірні слідчі дії може постраждати репутація клієнта і його подальша діяльність. Тому в прий­нятті рішень про співпрацю ми завжди керуємось дотриманням норм процесу, а не репутацією.

По­четверте, за останні роки ми доводили свою позицію стосовно клієнта не лише суду, а й громадськості, для якої із самого початку розслідування демонструють «великих злочинців» без рішень судів і реальних доказів. Звичайно, розбиратися в усіх юридичних тонкощах і документах непросто, тому кожне слово адвоката в публічних виступах та інтерв’ю має бути одразу зрозумілим та дуже впевненим.

По­п’яте, завжди є елемент несподіваності від опонентів. А вони доволі креативні, коли їм потрібно. Тому на практиці ми часто стикаємося з процесуальними «ноу­хау» чи категоріями справ уперше. У таких випадках важливо не розгубитись і вчасно зорієнтуватись, тому страху тут не місце.

І найбільше у процесі підготовки продумування дій захисту і наступу, обговорення концепції з командою та клієнтами мені допомагає сфокусуватись чашка запашного чорного чаю. Він дуже допомагає думкам про справу сформуватись в єдину картину досягнення бажаного результату!

-->