№11 Листопад 2019 року → У вільний час

Культура: Пам’ятати в Арт

Максим СИСОЄНКО

«АртАстерс» відзначив 10-річчя проєкту виставкою робіт українських митців, присвяченою жертвам тоталітаризму

Історію України можна досліджувати по­різному, але саме мистецтво розкриває перед нами не просто страшні сторінки минулого, а передає весь жах тих подій, коли молох тиранії стирав на порох мільйони людських душ.

«Боротьба України за свободу, незалежність та культуру очима українських художників» — під такою назвою 13 листопада ц.р. відкрилася виставка робіт митців різних поколінь у рамках проєкту «­АртАстерс», яку влаштувала юридична фірма Asters спільно з Американсько­Українською діловою радою (USUBC).

Урочистий прийом з нагоди відкриття традиційно відбувся в офісі Asters, зібравши дві сотні гостей, серед яких були топ­менеджери бізнесу, дипломати, представники державної влади та громадські діячі.

Декілька картин з власної колекції надав також і президент Американсько­Української ділової ради Морган Вільямс. На церемонії відкриття виставки американець, зок­рема, зазначив: «Багато робіт з цієї виставки роками перебували у персональних художніх студіях і вперше будуть представлені широкому загалу. Ця виставка демонструє низку сильних, драматичних та емоційних образів того терору, переслідувань та репресій, яких зазнали українці у боротьбі за свободу, незалежність та ідентичність».

У свою чергу, старший партнер Asters Армен Хачатурян відзначив вагомий внесок Моргана Вільямса у підтримку українського мистецтва: «Цього року проєкту «АртАстерс», що презентує шедеври українського мистецтва бізнес­середовищу, виповнилося 10 років. Ця ініціатива та її успіх були б неможливими без USUBC та її президента Моргана Вільямса, який цього разу також виступає у ролі колекціонера та куратора виставки, яку ми відкриваємо сьогодні». Пан Хачатурян висловив щиру вдячність пану Вільямсу та USUBC за постійну підтримку українського мистецтва.

Варто зазначити, що виставка викликала неабиякий інтерес з боку поціновувачів, адже таку масштабну презентацію українського мистецтва в Asters організатори влаштували вперше.

-->