Колонка редактора: Вища математика

Алеся КОСМИНА

Статистика показує, що популярність юридичних факультетів залишається стабільно високою — до п’ятнадцяти осіб на місце (залежно від вишу та форми навчання). Хоча юридична освіта дещо втрачає свої позиції — вона вже не є одним із лідерів, як це було ще п’ять-сім років тому. Але попит є. Як і в інших країнах, де юристів більше, ніж роботи для них.

І у деяких з цих країн уже розпочалася кампанія з розвінчання юридичного міфа. Так, американські ЗМІ наразі масово публікують результати різноманітних досліджень, в яких говориться про надмірну розпіареність і через те високу вартість юридичної освіти, тоді як її здобуття вже не є таким вигідним — юридичних фірм з високими зарплатами на всіх не вистачає. На цій хвилі випускники почали подавати позови до вишів щодо «введення в оману», оскільки при залученні абітурієнтів університети публікують свою статистику працевлаштування, яка дещо розходиться із реальністю.

Цікаво, що кампанія поки що особливих результатів не приносить — дається взнаки розпіареність не лише вишів, а й власне юридичної галузі як такої, де йдеться про великі гроші. Тож осінь знову принесе чимало новобранців світової юридичної армії, які згодом змагатимуться за найкращі робочі місця. Новий етап перегонів розпочато!

АЛЕСЯ КОСМИНА,
головний редактор