№12 Грудень 2020 року → У вільний час

Хобі: Подорожній рух

2020 рік багато змінив у нашому ставленні до подорожей — те, що здавалось простим та звичним, стало недоступним або зовсім не простим. Цей час дійсно чарівний, тож давайте не загадувати «побути вдома з родиною» (бо набулись уже), а загадаємо здійснення планів та мрій. Серед цих планів абсолютно точно є подорожі: і ліниві — до моря, і активні — туристичними місцями. Дмитро Коноваленко, адвокат, старший партнер АО Jherson Group, згадає разом із нами власні подорожі, порадить Естонію та розповість про потенціал України

Ваше хобі — подорожі. З чого почалось ваше захоплення подорожами?

Я обожнюю подорожувати. Під час подорожей пізнаю світ, відкриваю щось нове для себе. Бачу ті місця, які раніше бачив з телеекрану. Так приємно потім впізнавати місця з омріяних віртуальних подорожей. Я вже встиг побувати в Польщі, Чехії, Австрії, Угорщині, Естонії та Фінляндії… А взагалі моє захоплення подорожами почалося зі студентських часів. В університеті займався громадською діяльністю, яка давала можливість відвідувати різні міста України. З отриманням Україною безвізу я одразу скористався цією нагодою, аби швидше познайомитися з країнами Європи.

 

Як ви обираєте наступну країну для відвідування? Що важливо при плануванні подорожі?

Перша подорож Європою була організована за допомогою туроператора. Мені не сподобалось. Гід складав маршрути туристичними місцями, де було велике скупчення людей, також було дуже мало часу на самостійне ознайомлення з містом. Не встигаєш відчути країну. Наступні подорожі вже планував самостійно за допомогою телепередач та сайтів блогерів­подорожувальників.

Зазвичай, коли визначаюся з новим напрямком, найперше, що я роблю, — це вибір авіаквитків, маршрутів усередині самої країни, помешкання, цікавих місць, які можна відвідати, або можливість переїзду до іншої країн, прогноз погоди на обрані дати та приблизний план дозвілля. А ще не менш важливий одяг по погоді, аби годинні прогулянки були комфортними. Їх найбільше люблю, тому мокрими шкарпетками чи носінням зайвого одягу ніяк не хочеться все зіпсувати!

 

Фінляндія — що можете порадити тим, хто ще не бував там. Розкажіть, будь ласка, про ваші враження?

Фінляндія опинилась випадково в моєму списку. Розглядаючи країну, я не раз натрапляв на сайти з неоднозначними відгуками від туристів. Плануючи подорож до Естонії, випадково натрапив на інформацію про паром, який ходить між Таллінном та Гельсінкі. Вирішив ним скористатись. Особисто мені місто сподобалось. Гельсінкі — тихе, чисте та безпечне місто, яке має розвинену інфраструктуру, велику кількість паркових зон, морський порт на березі Фінської затоки та місця для комфортного відпочинку. Подорожуючи країнами Скандинавії, потрібно звернути увагу на погоду. Під час перебування в Гельсінкі погода могла змінитися декілька разів на день, тому обов’язково потрібно мати з собою парасольку або дощовик.

 

Естонія — не зовсім звичний туристичний напрямок для українців, як ви обрали цю країну? Що варто побачити?

Тут я з вами не погоджуюсь. Адже історичний центр Таллінна включений у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Знайомство з містом починається саме звідси. Вузенькі вулички, численні старовинні вежі, фортечні мури, готичні будинки, старі ринки, собори, оглядові майданчики — це все приваблює велику кількість туристів з усього світу.

Я завжди хотів відвідати країни Прибалтики. Першою обрав Естонію і не шкодую про свій вибір. У Таллінні є на що подивитися туристу та є місця для безлюдного відпочинку на березі Балтійського моря.

 

Карпати — визнане туристичне місце України, що можете порадити в Карпатах?

Я люблю подорожувати, підкорювати нові вершини, багато ходити та милуватись нашими Карпатами. Але я турист, який любить комфортно відпочивати та відновлювати свої сили. Тому я віддаю перевагу комфортному проживанню в готелях. У Західній України розвинений туристичний бізнес, який дає змогу подорожувати з максимально комфортними умовами. Карпати я відвідував у різні пори року. Це універсальний відпочинок. Можна обрати для себе як активний, так і пасивний відпочинок.

 

Як вплинула коронокриза на ваші подорожі?

Коронавірус вніс корективи в наші з дружиною плани на подорожі, але не зміг повністю обмежити. Цього року подорожували Україною, відвідали найвідоміший туристичний центр Прикарпаття — місто Яремче. У нашій країні є багато протоптаних туристичних стежок і не надто популярних місць, вартих уваги. Коли нас обмежили в географічному переміщенні, можна відкривати Україну до безкінечності, скажу вам. Та й обмеження не назавжди. Тому використаємо цей час з користю, а потім уже розширимо кордони подорожей!