Школа: По всьому — освіту

Уже третій рік поспіль Legal High School реагує на потреби юридичного ринку в якісній освіті у зручному форматі

Такі статті варто розпочинати з пафосної цитати про важливість, ба більше — життєву необхідність, навчання. «Вік живи — вік учись». «Знання не за плечима носити»… Але й так усім відомо: аби залишатися конкурентоспроможним юристом на ринку, що постійно росте, потрібно вчитися щоденно і наполегливо. Зрештою, законодавство, що повсякчас змінюється, виникнення нових суспільних правовідносин, викликів і ризиків, генерування нової судової практики особливого вибору правникам не залишають. Ви або в курсі правових контекстів, або залишаєтеся за дужками правової думки.


Шкільні здобутки


Можна багато сперечатися про якість правової освіти в Україні та доцільність фундаментальних підходів, на яких ця освіта побудована. Проте суперечки та брак якісної освіти тільки стимулювали доволі високий попит на нові освітні формати — альтернативи академічним знанням, орієнтованим переважно на молодь.

І такою інноваційною освітньою платформою стала Legal High School, яку було засновано 15 січня 2018 року. Уже третій рік поспіль LHS реагує на потреби юридичного ринку в якісній освіті у зручному форматі.

Цільова аудиторія школи — правники, які прагнуть оновити свої знан­ня у тій чи іншій спеціалізації або поглибити експертизу. Це адвокати, які, отримуючи і перше, і друге, можуть підвищити власну кваліфікацію та закрити свої зобов’язання перед Національною асоціацією адвокатів України. Здобуття статусу оператора НААУ — один із найпомітніших торішніх здобутків Legal High School. Тепер дедалі більше адвокатів довіряють LHS питання підвищення їхньої професійної кваліфікації.

У всіх сенсах останній рік був непростим. Проте школі вдалося перелаштувати освітній процес під якісний онлайн-формат. Так, заради убезпечення від інфекційних хвороб, задля здоров’я кожного довелося відмовитися від «живих» гарячих дискусій і нетворкінгу між слухачами та викладачами. Але інноваційна освітня платформа втримала увагу аудиторії по той бік екрану за рахунок якісного контенту і найкращих лекторів.

Протягом трьох років у заходах Legal High School взяли участь близько 20 тисяч представників юридичної спільноти: юристів, адвокатів, представників провідних компаній України в різних галузях, а також викладачів найкращих вишів України. Згенеровано близько трьох тисяч годин професійного відеоконтенту, з яким ознайомилася аудиторія в 50 тисяч онлайн-користувачів соціальних мереж.


LHS у цифрах


З моменту відкриття LHS відбулося понад 120 спеціалізованих курсів у восьми школах. Найактивнішою сьогодні є Школа кримінальної практики, де протягом трьох років відбулося 29 заходів. Кримінальна практика користується стабільним попитом серед клієнтів юридичних фірм: потреба в захисті бізнесу, захисті від свавілля правоохоронних та контролюючих органів — проблеми, які, на жаль, вже стали системними. Верховний Суд згенерував чимало практики, змінив вектор розвитку тих чи інших правовідносин, а це зумовлює популярність Школи судової практики, в рамках якої протягом трьох років відбулося 23 заходи. Податкові питання (з огляду на тривалі реформи та законодавство, що повсякчас змінюється, гармонізацію його з європейськими правилами) також зумовлюють чималу активність Школи податкової практики: тут відбулося 18 заходів. У Школі з інтелектуальної власності пройшло 11 заходів, Школі з реструктуризації та банкрутства — 9, Школі банківського та фінансового права — 6, Школі корпоративного юриста — 7.

Окрім того, було організовано та проведено понад два десятки LHS Discussion Hub на найзлободенніші теми, 20 майстер-класів та чотири «Дні кар’єри» для молодих фахівців юридичної галузі.

Спікерами заходів виступили судді судів усіх інстанцій (зокрема, судді найвищого — Верховного Суду), представники профільних міністерств, державних органів, лідери практик топових провідних фірм України, адвокати, патентні повірені, нотаріуси, приватні та державні виконавці, арбітражні керуючі. Загальна кількість спікерів, які взяли участь у заходах Legal High School, сягає 700. Із них — представники 200 різних юридичних фірм.

Загалом за три роки школа підписала 18 меморандумів про спів­працю з державним сектором, асоціаціями та університетами.

А тепер декілька слів про найближчі плани Legal High School. У 2021 році на правників чекають ще більші та ще цікавіші заходи. Зокрема, пропонуємо адвокатам подбати про щорічне підвищення кваліфікації заздалегідь: уже зараз обрати онлайн-курс, підвищувати кваліфікацію в зручному форматі та отримувати адвокатські бали.

Серед іншого, LHS планує розширювати освітню програму, зробити її релевантнішою для молодих правників. Цьогоріч заплановано два «Дні кар’єри» (навесні та влітку), де молоді правники зможуть познайомитися з потенційними роботодавцями і знайти омріяну роботу.

Школа також працює над освітніми програмами для розвитку особистісних характеристик (так звані soft skills).

Також у планах — співпраця з бізнесом у питаннях організації корпоративних спецкурсів. Корпоративне навчання Legal High School — це майданчик для підготовки персоналу та підвищення кваліфікації співробітників компаній. LHS пропонує найоптимальніший формат та індивідуальний освітній план, що сприятиме розвиткові бізнесу.

Цього року будуть запроваджені мистецькі проєкти — найближчим часом нас запросили відвідати виставку «У передчутті весни», яка присвячена триріччю Legal High School. Виставка триватиме з 11 лютого до 31 березня.

-->