Проза життя: Правила життя Валентина Гвоздія

Валентин ГВОЗДІЙ — непересічна особистість. На юридичному ринку його знають передусім як адвоката, керуючого партнера юридичної фірми GOLAW, а також заступника голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України. Крім того, він — заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, отримав визнання цілої низки міжнародних та національних рейтингових програм. Свій професійний шлях розпочав помічником адвоката ще у далекому 1999 році. Відтоді його успішно побудована кар'єра та здобутий авторитет допомогли зайняти ключові посади в різних структурах. Герой нашої рубрики має досвід управління наглядовою радою державного підприємства, бере активну участь у нормотворчих процесах, підготовці законодавчих актів. Його погляди на життя мотивують і можуть стати гарним прикладом для звершень та пошуку власного шляху до успіху.


Мою юридичну кар’єру визначило знайомство з неперевершеною Кларою Маргулян. Клара Григорівна була моєю вчителькою, талановитим адвокатом, Людиною з великої літери, справжньою інтелігенткою. Мені пощастило розпочати свій професійний шлях саме під її наставництвом.


Успіх юридичного бізнесу вимірюється, як і успіх будь-якого іншого бізнесу, фінансовими показниками, але не менш важливим є портрет клієнта, який ці показники забезпечує. Клієнт — це найголовніше в юридичному бізнесі (який являє собою сферу послуг), тож раджу колегам про це ніколи не забувати.


Планування часу дає можливість більше відпочивати. Усі чули відоме висловлювання Ейзенхауера «Плани — ніщо, планування — все». Прийти до успіху легко можна лише за умови, якщо твій шлях ретельно спланований. Звісно ж, часто обставини змінюватимуть наші плани, однак той, хто завжди планує, — виграє та отримує бажане швидше.


Сьогодні у сфері права працюю над тим, аби адвокатська професія була найпривабливішою та найбажанішою для юристів. Це нелегкий шлях, але ми із задоволенням та ефективно його долаємо.


Правова система — це гарантія Людських прав. Якщо вона (система) має декоративний зміст, то про Людські права не варто й згадувати. Я радію з того, що наразі в нашій країні Людина може захистити свої права. Що б не говорили прихильники «зради» та песимісти, ситуація змінюється на краще. Ті колеги, які здатні глибоко проаналізувати поточні процеси, подекуди навіть скандальні, погодяться зі мною, що ще вісім-дев’ять років тому ми не могли б так упевнено працювати на захисті прав Людини як сьогодні.


На юридичному ринку тривалий час спостерігається стала ситуація, без серйозних потрясінь. Ми розвиваємося. У деяких аспектах рухаємось попереду колег з інших юрисдикцій, а в деяких нам очевидно бракує традицій. Але в цілому я б відзначив високий рівень знань наших колег.


Людей у нашу команду ми підбираємо ретельно. Високий рівень знань — must! Я часто цитую новим колегам одну героїню юридичного серіалу — «у нас тут не університет». Там навчалися, тут продаєте свої знання нам, а ми продаємо наш продукт клієнту. Тому жодних компромісів! Тільки найкращі.


Від інших вимагаю передусім позитивного мислення, креативності, культури виконання.

Перед собою ставлю найвищу ціль. Завжди конкретну мету. Деякі люди в житті можуть рухатися до чогось абстрактного, деякі іноді почуваються загубленими та не знають, чого вони хочуть. Протягом життя я мав різні ситуації, але не пам’ятаю такого, щоб не знав, куди рухатись далі.


Основним викликом вважаю дотримання мого основного правила — гідно рухатися по життю. Спокійно приймати виклики, адекватно реагувати на критику та допомагати людям. Людяність та професіоналізм — ось два стовпи, на яких міцно вкопана моя життєва мораль.

Щоб залишатися конкурентоспроможним, потрібно весь час навчатися, думати і діяти. Не бійтесь осуду тих, хто не здатен осягнути те, що ви робите. І не надто вивчайте діяльність конкурентів.

Професіоналізм — це вміння виконувати свою роботу вчасно та якісно. Крапка. Якщо один із двох елементів вам не вдається — у вас може бракувати досвіду, і тоді це можна допрацювати. Якщо це дійсно певна некомпетентність — можливо, тоді ви займаєтеся не своєю справою.


Тим, хто починає кар’єрний шлях у сфері права, хочу порадити пам’ятати одну істину, яку мені свого часу озвучила моя наставниця: все у вас вийде, але не за один день. В юридичній фірмі GOLAW ми нерідко беремо молодих спеціалістів і допомагаємо їм зрости до рівня першокласних професіоналів. І ми пишаємося цим.


Відмінні риси лідера — це вміння слухати, користуватися розкішшю критики, швидко діяти і ніколи не сумніватися у прийнятих рішеннях.


Найулюбленішим варіантом відпочинку для мене є прогулянка новими місцями. Надаю перевагу спілкуванню з освіченими і талановитими людьми зі смаком до життя та прекрасного.


Головний мотиватор у роботі — радість за те, скільки Людей десятиліттями щасливі на своїх робочих місцях, які ти створив. Звісно ж, перемоги і задоволені клієнти.


Я постійно вчуся, адже коли ми перестаємо навчатися, ми стаємо нецікаві. А нецікаві люди — нещасні. Тому будьте щасливі!

-->