Тема: Переймай далі

Тетяна ВОРОЧЕНКО,
HR-директорка «Юридичної групи LCF»

Професійне зростання можливе насамперед у тих компаніях, які підтримують культуру навчання та розвитку зсередини


Навесні 2020 року LCF Law Group розширила свій бізнес, залучивши шість нових практик. Кожна команда привнесла свої правила, норми та підходи до роботи. Певний час ми налаштовувалися на єдиний ритм та налагоджували співпрацю. І вже зараз ми відчули синергетичний ефект від поєднання сильних сторін кожної з практик та формування загальної корпоративної культури компанії. Разом із цим завдяки обміну досвідом та участі кожного у прийнятті стратегічних рішень наші партнери та радники сформували новий, єдиний підхід до управлінської культури по роботі з талантами.

Наразі команда LCF Law Group нараховує дев’ять практик. Відповідно, ними управляють дев’ять партнерів та радників, серед яких є як досвідчені юристи з більш ніж семирічним досвідом роботи на керівних посадах, так і представники нового покоління з управлінським досвідом один-два роки.

 

Зона зростання

 

Молоді керівники переймають досвід старших колег та навчаються у них мудрості роботи з командою. Досвідчені управлінці, в свою чергу, беруть приклад у молодших та перей­мають більш сучасні підходи в комунікаціях з талановитими молодими юристами.

Значну роль у розвитку нашої менеджерської команди відіграють керуючі партнери. Вони знають про життя кожної команди та, використовуючи інструменти коучингу, сприяють удосконаленню наших партнерів та радників у роботі з талантами. На Working Together Sessions, де ми затверджуємо стратегію для кожної практики, ми також визначаємо вектор роботи з кожним керівником і перспективи його кар’єрного та професійного зростання, а також зони розвитку на наступний рік.

До кожного працівника важливо застосовувати індивідуальний підхід, щоб мотивувати, розвивати та підтримувати його інтерес до роботи. Серед іншого наші партнери та радники виступають у ролі менторів та наставників — діляться досвідом (професійним, управлінським, особистісним), навчають, дають поради, надають зворотний зв’язок та своїм особистим прикладом надихають та стимулюють наших працівників до подальшого розвитку та вдосконалення.

Формуванню нашої управлінської культури сприяють регулярні зустрічі менеджменту компанії. Ми обговорюємо та приймаємо рішення не тільки щодо операційних та організаційних питань роботи компанії, бізнес-процесів, новин практик, а й обмінюємося досвідом управління нашими талантами.

Одним із важливих напрямів роботи з командою в нашій компанії є мотивація та стимулювання до постійного розвитку. Що, в свою чергу, є передумовою для професійного та кар’єрного зростання.

Щоб процес прийняття рішень щодо кар’єрного зростання був прозорим та справедливим, ми розробили систему «грейдів» для юристів. Це документ, де чітко, структуровано і зрозуміло викладено основні вимоги для кожного рівня посади: знання, навички, компетенції, ролі в проєкті та рівні відповідальності за додатковими напрямами (фінансове управління, HR, PR, BD). Завдяки цьому кожен новий член команди вже з першого дня роботи має чітке уявлення, що очікується від нього зараз. Він розуміє перспективи розвитку та зони професійного й особистого зростання.

 

Сприяти та підтримувати

 

Згідно з дослідженнями Deloitte, лояльність та залученість персоналу на 25 % вище в тих компаніях, які сприяють навчанню та розвитку своїх працівників. Наша HR-політика спрямована на допомогу та підтримку талантів, щоб вони більш ефективно виконували свою роботу та розвивалися. Ми аналізуємо, які знання, навички та компетенції необхідно вдосконалювати нашим юристам та проводимо корпоративні тренінги з hard та soft skills. При необхідності організовуємо їх участь у зовнішніх тренінгах та навчальних програмах.

У рамках нашого процесу з performance management ми з керівником та самим працівником розробляємо Індивідуальний план розвитку. Для кожного ми визначаємо зони розвитку, необхідні для успішного виконання завдань та досягнення поставлених цілей. Це допомагає їм сфокусувати свою увагу та зусилля на здобутті тих знань, умінь, навичок та компетенцій, які сприятимуть його подальшому кар’єрному та професійному зростанню. Ми детально та зважено плануємо активність, виходячи з правила 70/20/10. Це правило означає, що 70 % — це навчання та розвиток у реальних робочих ситуаціях, 20 % — навчання та розвиток через спілкування з керівництвом та колегами, 10 % — здобуття знань на тренінгах, вебінарах або з професійної літератури.

Пам’ятаєте анекдот: один СОО запитує в іншого: «Чому ви так багато грошей витрачаєте на навчання та розвиток ваших працівників? Ви не боїтесь, що вони здобудуть знання та навички за ваш рахунок та підуть з компанії?» — «Ні, не боюся, — відповідає СОО, — я більше боюся, що вони не будуть вчитися та залишаться». Ось і ми в LCF Law Group всіляко сприяємо та підтримуємо культуру навчання і розвитку всередині компанії.

-->