Хобі: Власні сходи

Вдосконалити себе, знайти справу до душі або зрозуміти, що можеш краще, ніж ті, хто має вчити, — що ще може дати поштовх до нового хобі? Анастасія Гевчук, юристка ЮКК «Де-Юре», розповіла нам про власний досвід у східних танцях та фітнесі. Де на помилках можна навчитись, а де тільки втратити здоров’я, дізнаватимемось разом


Ваші хобі: тренер з фітнесу та східні танці — що стало поштовхом для початку?

У кожній сфері можна ознаменувати різні точки відліку. Найперше щодо танців. Почала ними займатися у 18 років, просто побачивши оголошення на дверях залу з фото мого наставника Алевтини Бочковарь. І загорілася. І коли вже спробувала — не могла відірватися. Так буває, коли знаходиш щось своє. А от бажання бути тренером з фітнесу я виношувала довго. Найперше займалася для себе, але одного разу, коли побувала на тренуванні у не надто досвідченого тренера, подумала: «А я могла б краще». Другим поштовхом було те, що я горіла бажанням довести комусь, що для того, аби бути здоровим та худнути, не треба сидіти на дієті чи тягати залізо у спортзалі. Достатньо помірних фізичних навантажень, як от фітнес, та правильного помірного харчування без критичних обмежень. А третє, і найголовніше, це те, що на сьогодні деякі «тренери» просто гроблять здоров’я клієнтів через свою байдужість і недотримання техніки виконання, і мені дуже хотілося це виправити, щоб хоча б кілька людей стали щасливішими і оздоровилися.

Як ви знаходите час для хобі?

Насправді, коли ти хочеш щось зробити, час знайдеться завжди. Після роботи я одразу вирушаю в зал. Завжди організовую свою роботу, зустрічі, інші справи так, щоб зробити все вчасно і мати вільний час. Головне — планування, дотримання графіка і бажання. Напевно, бажання — найголовніше.

 

Родина вас підтримує?

Так, підтримує. Хоча насправді спершу дехто з моєї рідні скептично поставився до мого хобі, але підтримали мене всі, розуміючи, що це для мене важливо. І що найважливіше — ніхто мені не заважав робити те, що я хочу. А для мене головне саме це. Розумію, що для когось це здається марною тратою часу, і приймаю думку кожного, але роблю так, як хочу.

 

Щодо танців та фітнесу — хто для вас є взірцем, кого хочеться наслідувати?

Щодо фітнесу я не маю жодних кумирів, бо в цій справі дуже важливі знання техніки та навички, в чому я рівняюся лише на себе вчорашню і щодня вивчаю щось нове і дізнаюся різну інформацію.

У фітнесі головне діяти на користь здоров’ю, а не шкодити, і всім серцем бажати здійснити мрію клієнта. Звісно, для тренера важливою є спортивна форма, яку треба підтримувати, і тут, знову ж таки, я не люблю рівнятися на когось і говорю про це клієнтам. Кожен із нас дуже індивідуальний. Не можна дивитися на фото іншої людини і думати: «От я буду такою» або «Хочу стати таким, бо це ідеал». Ні, ідеал у тобі самому, і прагнути треба до кращого себе. Не люблю тенденцію кумирів.

Щодо танців ситуація трохи інша, бо це конкурсний рід занять, де тебе оцінюють і ти вчишся щоразу у когось спеціальної техніки виконання, бо тут дійсно є певні взірці та професіонали. У танцях дуже багато критеріїв оцінки: техніка, костюми, акторська гра на сцені, гармонійність образу і постановки. Тому ти просто повинна шукати когось кращого, щоб чогось навчитися. А тому найперше для мене взірцем є мій наставник Алевтина Бочковарь. Також дуже часто стежу за технікою та артистизмом Алли Кушнір та Оксани Базаєвої, там є що для себе почерпнути, вони всесвітньо відомі танцюристки.

 

Ваші підопічні, яких тренуєте, у курсі, що за фахом ви юрист? Звертаються за правовою допомогою?

Мої підопічні, яких я треную, звісно, в курсі, але поки не зверталися за правовою допомогою. Хоча коли дізналися, що я юрист, були дуже здивовані. Проте наша з ними співпраця побудована лише в плані спорту і танців, не вмішую в тренування роботу.

 

Що ви можете порадити новачкам у танцях та фітнесі? Які головні помилки, як вберегтися від них?

Новачкам хочу порадити, щоб не боялися і не соромилися. Ніколи не думати про те, що от я прийду і хтось не так буде про мене думати або скаже, що пізно починати в такому віці займатися. Це все маячня, я завжди рада новим людям і підтримую їх. Наша група рівних між собою людей, які об’єднані спільною метою. І якщо є бажання або потреба — треба йти і починати незалежно ні від чого.

Танцювати ніколи не пізно, а спорт — завжди корисно. Танці допомагають стати жінкам витонченими і граційними, підтримати поставу та гарний вигин спини, плавні рухи. Не має значення нічого: ні вік, ні вага, ні страх, ні наявність чи відсутність таланту — лише бажання і позбавлення всіх стереотипів заради себе.

Щодо помилок — найперше це вибір «не свого» тренера. Тобто він може просто вам не підійти, тож необхідно змінити його і йти далі. У фітнесі важливо вибрати тренера грамотно, щоб не зашкодити своєму здоров’ю, бо, на жаль, зараз дуже багато людей, які тренують, але тренують вони байдуже. А техніка надважлива, бо невелике відхилення від правильного виконання — і це вже не корисна для здоров’я вправа, а бомба сповільненої дії по знищенню суглобів і т.д.

А в танцях навіть необхідно помилятися, помилки — це добре. Без них, на жаль, навчитися неможливо. Тому не варто боятися помилок — треба лише працювати і горіти своїм бажанням.

 

Чи є спільні риси між юридичною практикою та вашим хобі?

Спільною рисою є, по-перше, робота з людьми. Це — діалоги, це шлях до цілі клієнта, це робота над деталями в техніці та переконання клієнта, як треба це робити. По-друге, це однозначно творчий та індивідуальний підхід, який є і у професії юриста, нехай і різного направлення, але метод один. Тому без спільного не обійтися, але його не так уже й багато.


Бесіду вела Марина БАХОЛДІНА

-->