Гумор: Визнати наших!

Марина БАХОЛДІНА

2020-й — непростий конкурсний рік для художників, проте з нагородами


Минулий рік важко назвати простим: обмеження та нові кордони, втрати фінансові та людські — в один момент світ став маленьким і відчув той самий ефект метелика, коли занедужав один кажанчик, а на карантині чи лікарняному ліжку опинився майже весь світ.

Звісно, головною темою художників та ілюстраторів став COVID-19, і більшість конкурсів обрали саме таку спрямованість. Художники нашого видавництва — Олена Цуранова та Сергій Рябоконь — не робили малюнків на коронавірусну тему, цілком зосередившись на моментах, які й через сорок, і через сто років можуть бути зрозумілими без згадок про історичний контекст. Карикатура має бути вічною і на всі випадки життя — говорять вони.

Серед здобутків 2020 року в Олени — 3-є місце в Турецькій Муглі, тема Міжнародного конкурсу карикатур «Біженці». Саме її робота прикрасила обкладинку каталогу конкурсу. А також спеціальний приз муніципалітету м. Малтепе (Туреччина) на Міжнародному конкурсі карикатур «Ходжа Насреддін».

Нині наші художники ще очікують на результати інших конкурсів, які відбулись у 2020 році, це також низка турецьких виставок. Цікаво, що загалом за кількістю виставок від Туреччини не відстають не такі вже й великі Хорватія чи Румунія.

Серед планів на цей рік художники відзначають конкурс у Малайзії про дороги і автомобільну тему — цілком близьку тематику для українців, а також інші, які мають карикатурне спрямування. Тож бажаємо наснаги та визнання!

-->