Колонка редактора: Моральне право

Один учень мудреця хотів зробити світ кращим, більш правильним, щоб усе відповідало уявленням про світовий лад. І йшов шлях до мудреця через базар. На базарі сила-силенна різних товарів на будь-який смак.

Придивився учень — продають жіночий одяг дуже маленького розміру — і подумав, що надмірне обмеження в їжі може спровокувати хвороби. Дивиться далі — а там одяг великих розмірів. Але ж зайва вага — теж може нашкодити, подумав учень. І іменем мудреця заборонив весь одяг, який виходив за межі розуміння нормального учнем.

Наступного дня під заборону потрапило все не зручне взуття та надто яскравий чоловічий і жіночий одяг — людина повинна розумом виділятись, а не одягом. Так, і розміри чоловічого одягу теж довелось упорядкувати: потенційний воїн має завжди бути у формі!

За тиждень зникла з полиць шкідлива їжа та умовно шкідлива їжа, на яку могла бути алергія.

Став базар меншим, і розгледів учень книжкову лавку: бачить — книжки аж до стелі! І не всі корисні — відразу зрозуміло, а розібратися з усіма — не вистачить часу.

Прибіг до мудреця і радиться, як йому бути, бо часу на пізнання мудрості зов­сім не залишилось — навкруги все шкідливе постає знову і знову.

А мудрець і говорить: все, що тобі не подобається на базарі, — не купуй.

 

Марина БАХОЛДІНА, редакторка розділу  «У вільний час»

-->