Світ: Новини звідусіль

Нова бізнес-модель юридичних консультацій

У звіті інвестиційного банку Arden Partners Plc підрахували, що протягом п’яти років третина всіх юристів Великої Британії зможе працювати за консультаційною моделлю, зберігаючи при цьому частку своїх гонорарів та працюючи без центрального офісу.

Аналітики стверджують, що пандемія COVID-19 виступила каталізатором змін у бізнес-моделях ринку. Пандемія показала, з одного боку, застарілість деяких моделей існуючих фірм, а з іншого — продемонструвала, наскільки змінилось мислення адвокатів щодо того, як саме вони хочуть працювати в майбутньому. Юридичні консалтингові компанії при цьому виявились у сильнішій позиції і готові скористатися перевагами. Вони мають більш якісну інфраструктуру для управління та надання юридичних послуг — у тому числі IT-інфраструктуру. Крім того, їм набагато вигідніше залучати юристів безпосередньо, без витрат та ризиків злиття та поглинання. На руку їм зіграла й віддалена робота, що стала нормою за часи нокдауну, — і юристам, і їхнім клієнтам надання консультацій «без офісу» виявилось доволі зручним варіантом співпраці. Нова бізнес-модель юридичного консультанта пропонує юристам центральну платформу послуг, торгову марку та інфраструктуру управління, з якої можна діяти в обмін на відсоток від доходу адвоката. Самі юристи залишаються самозайнятими консультантами, які зберігають у середньому 70 % своїх коштів, а решту отримує консалтингова фірма.

Аналітики пророкують, що нова бізнес-модель може істотно і назавжди змінити адвокатську професію.


Професія адвоката має бути незалежною від втручання урядів

Міжнародну юридичну спільноту занепокоїла рекомендація ООН, згідно з якою уряди повинні регулювати діяльність юристів відповідно до «вимог сталого фінансування та суспільних інтересів». Така рекомендація міститься у звіті комісії щодо заходів фінансової відповідальності, спрямованих на досягнення цілей ООН у галузі сталого розвитку на 2030 рік. Президент Міжнародної асоціації адвокатів (International Bar Assotiation) Штернфорд Мойо виступив із критикою цього документа. Він заявив, що адвокатська спільнота не може погодитися з рекомендацією. За його словами, IBA підтримує боротьбу з фінансовою злочинністю, але надання урядам такого інструменту, як нагляд за юридичною професією, викликає велике занепокоєння. Незалежність юридичної професії є наріжним каменем верховенства права у розвинених демократіях. А отже, можуть почастішати вже й без того існуючі прецеденти тиску на адвокатів з боку урядів, тюремні ув’язнення адвокатів лише за те, що вони представляють клієнтів, не згодних з політиками національних урядів або голів держав, — усе це очільник IBA вважає неприпустимим. Міжнародна асоціація адвокатів є давнім критиком кроків урядів щодо регулювання адвокатської діяльності, відстоюючи тезу, що професія адвоката має бути незалежною і вільною від втручання.

-->