№3 Березень 2021 року → У вільний час

Хобі: Бокс офіс

Марина БАХОЛДІНА

Як вибити роботу з думок майже в прямому сенсі — це про бокс. Про бокс як хобі та промоутерство ми вже говорили, але тепер настав час поглянути на бокс з іншого боку — жіночого. Несправедливо було б стверджувати, що українські жінки не займаються цим видом спорту — Україна має чемпіонку світу з професійного боксу. А от з точки зору хобі, щоб вийти на ринг у вільний час? Анастасія Поліщук, юристка Asters, розповідає, як робота юристом доводить до боксу та які переваги цього джентльменського виду спорту

Бокс, здається, не надто поширене хобі серед юристів. Як ви прийшли до цього хобі, що спонукало?

Мені здається навпаки… Можливо, через те, що в моєму «юридичному» оточенні є певний відсоток людей, які теж займаються боксом. Думаю, цей тренд з’явився, в тому числі, з відомих серіалів про юристів, де головні герої і героїні займалися боксом.

Я з дитинства займалася спортом: спочатку шість років акробатикою, потім три роки баскетболом. Після вступу до університету просто періодично ходила в спортзал. Увесь час для мене це було своєрідною розрядкою, можливістю відволіктися від думок про навчання, роботу.

Коли я почала працювати в Asters, графік роботи та навантаження були дуже інтенсивними, на спортзал часу майже не залишилося. З часом я зрозуміла, що після багатогодинного робочого дня мені потрібна розрядка та півтори години на день без думок про роботу. Але спортзал уже не підходив, потрібно було щось інтенсивніше. Якраз у цей період я дивилася серіал про юристів «Для людей» («For the people»), де дівчина-юрист після напруженого робочого дня в суді ходила на бокс. Після цього теж вирішила спробувати і записалася на пробне заняття.

 

За вашими спостереженнями, багато жінок займаються боксом?

Ще півтора року тому в моєму оточенні не було дівчат/жінок, які займалися б боксом. Більше того, в моєму бійцівському клубі, де займалося близько двадцяти людей, було тільки три дівчини, включаючи мене.

Але вже протягом року в стрічках Facebook/Instagram усе частіше помічаю фото рожевих боксерських рукавичок і рингу. На мою думку, це свідчить про те, що бокс стає дуже популярним хобі серед дівчат, особливо серед юристок.

 

Що ви можете порадити початківцям-боксерам? У чому переваги боксу перед іншими бойовими видами спорту?

Напевно, я і себе можу назвати початківцем. Проте, якщо ви починаєте займатися боксом, я б порадила не поспішати робити висновки після одного-двох занять. Часто помічала, що люди не повертаються вже на друге заняття через те, що перше було дуже важким та інтенсивним. Потрібно розуміти, що бокс, як, мабуть, й інші бойові види спорту, значно інтенсивніший та фізично важчий, ніж аеробіка та пілатес. Тому до таких навантажень потрібно звикнути. З кожним тренуванням стає легше. Головне — ввійти в це русло та дати своєму організму час звикнути до таких навантажень.

 

Чи берете участь у змаганнях з боксу?

Ні, я займаюся суто на аматорському рівні, для себе. Зокрема, через те, що підготовці до змагань потрібно ­приділяти дуже багато часу. Потрібен режим і щоденні регулярні тренування. Це складно поєднувати з насиченим робочим графіком юриста.

 

Як зазвичай ви знаходите час для тренування: що можете відкласти заради цього?

Спочатку я займалася на групових заняттях і, відповідно, мусила підлаштовуватися під їх розклад, що іноді було складно. Потім я вирішила спробувати індивідуальні тренування, розклад яких я вже підлаштовувала під себе. Після цього проблема знайти чотири-п’ять годин на тиждень на тренування відпала. Особливо стало зручніше після переходу на віддалений режим роботи, коли ти можеш потренуватися навіть під час обідньої перерви та коли не потрібно витрачати півтори години на дорогу з офісу до клубу.

Ваша родина вас підтримує?

Звісно, родина і друзі підтримують мене (але, напевно, допоки я не вирішу спробувати свої сили на змаганнях).

Коли я почала задумуватися про бокс і спробувала це вперше, мої подруги подарували мені боксерські рукавички, які тепер зі мною на кожному занятті.

 

Чи доводилось вам надавати юридичні поради під час тренувань?

Звісно, доводилося. Як тільки хтось дізнається, що я юрист, одразу виникають якісь юридичні питання. Тренування з боксу не є винятком.

 

Що спільного між юридичною практикою та боксом?

Як в юридичній практиці, так і в боксі потрібно багато працювати над собою, постійно вдосконалюватися та не стояти на місці. Це вимагає зосередженості, терпіння, наполегливості.

Як і в юридичній практиці, так і в боксі потрібно бути цілеспрямованим, завжди чітко знати, що ти робиш і куди завдати переможного удару.

-->