Колонка редактора: Розширюємо горизонти

Алеся КОСМИНА

Особливістю нинішніх виборів є, нарівні з емоційною та політичною, і чимала юридична складова. Як у плані кількості юристів, що балотуються до парламенту, так і у плані юридичної підтримки кандидатів і партій. Чимало українських юридичних фірм з огляду на зростаючий попит навіть відкрили відповідну практику.

Найбільшу увагу, зрозуміло, привертають практикуючі юристи, які балотуються по мажоритарних округах та які до цього часу не були запідозрені у відвертій симпатії до політики. Більшість із них — керівники київських юридичних компаній. Лідером у цьому відношенні є Київ та область — там кандидатами у депутати є щонайменше тринадцятеро керівників юрфірм, в округах Донецької області таких кандидатів налічується п’ятеро (причому двоє з них проживають у Києві та очолюють київські юрфірми), у Львівській — троє (у тому числі й керуючий партнер АФ «Пукшин і Партнери» Ігор Пукшин). У Житомирські області лише двоє таких кандидатів і обидва — директори київських юридичних фірм. Помічені представники Києва були і в інших областях. Воно й зрозуміло — там немає такої концентрації кандидатів на один округ, тож шанси підвищуються.

Отже, якщо є бажання проголосувати з професійної солідарності або якихось інших міркувань за колегу по цеху — ласкаво просимо. Юристів у парламенті давно вже мало стати більше.

АЛЕСЯ КОСМИНА,
головний редактор