Подія: Спів відповідальності

Ювілейний Х Західноукраїнський юридичний форум Асоціації правників України відбувся 1–3 липня у Львові

Регіональний захід відкрився з обговорення актуальних викликів у царині гарантування свободи слова в цифрову епоху. Присутні торкнулись питань популізму, національної безпеки, втручання держави та важливості віднайти чіткі межі законодавчого регулювання онлайн­сфери. Порушувались, зокрема, питання правової оцінки діяльності соцмереж — чи є такі платформи суто провайдерами інформації, чи вважати їх співвідповідальними. Учасники були одностайні в необхідності встановлення чітких правил гри. Про неминучість регулювання інтернету та платформ, зокрема, зазначив і заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

Фахівці з права також не оминули й питання ключових змін у трудовому та медичному праві в контексті «ковідних» обмежень. Подискутували на тему вакцинації — вважати цю процедуру правом чи обов’язком, обговорили проблеми сертифіката вакцинацій та відсутності гарантій ефективності вакцин від виробника. Разом із тим пандемія стала викликом і для конфіденційності інформації, внаслідок поширення дистанційної роботи поставила під загрозу комерційну таємницю, що, у свою чергу, породжує низку юридичних проблем як для роботодавця, так і для працівника.

Крім того, експерти зосере­дились і на ключових аспектах впливу на юридичну практику майбутніх Кримінального та Цивільного кодексів України, а також перспективах Господарського кодексу України. А завершили аналізом результатів роботи антикорупційних органів та визначенням векторів розвитку антикорупційної політики в Україні, а саме — практики застосування санкцій та законодавчих ініціатив з де­олігархізації.

Також відбулося засідання Правничої Асамблеї Асоціації правників України, на якому було обрано нове керівництво Асоціації — президента, віцепрезидента та членів правління. На урочистому президентському прийомі новим президентом АПУ було оголошено Анну Огренчук, керуючу партнерку Юридичної групи LCF. А посаду віцепрезидента АПУ відтепер обійматиме Андрій Романчук, керуючий партнер АО MORIS GROUP. Свої нагороди отримали номінанти на відзнаку «За вагомий внесок у розвиток АПУ».

А третього дня всі охочі могли відвідати екскурсію «Львів юридичний» та відпочити у колі колег й однодумців, поринувши в історичне минуле та милуючись краєвидами величного міста.

-->