Тема: Сходження духу

Ольга ЛЯТІНА,
PR-директорка Pavlenko Legal Group

У здоровому тілі — корпоративний дух: як формувати мотивацію та лояльність співробітників за допомогою корпоративних івентів

Робочі відносини — важливе питання, яке не можна ігнорувати. На роботі ми проводимо значну частину життя, розвиваємось та досягаємо вершин у професії. Щодня поряд із нами люди, які чинять певний вплив та викликають у нас певні емоції. Тому дуже важливо навчитися отримувати задоволення від спілкування з колегами у робочій атмосфері. Саме тимбілдинг є тим чарівним інструментом, що покликаний це зробити. На мою думку, найбільш популярні серед юридичних фірм розважальні, спортивні та інтелектуальні заходи. Також іноді практикують кулінарний тимбілдинг, творчі та психологічні завдання.

 

Цінний інструментарій

Розважальний тимбілдинг — один із найулюбленіших заходів співробітників. Це можливість поспілкуватися в неформальній обстановці, так би мовити, змінити картинку перед очима. Це може бути літній коктейль під відкритим небом з дрес-кодом white, відвідування музичного концерту, прогулянка на пароплаві, лижі та зимова казка. Навіть закордонні мандрівки. Серед спортивних заходів популярні вейкбординг, веслування, парусна регата, футбол. Останнім часом виокремлюється низка заходів, які за своєю суттю pro bono, але неабияк загартовують командний дух. Це — долучення до благодійних забігів, прибирання сміття та висадження дерев. Такий тимбілдинг іде пліч-о-пліч з pro bono, оскільки має на меті популяризацію здорового способу життя, внутрішнього балансу та гармонії з навколишнім світом.

На окрему увагу заслуговують інтелектуальні заходи для юристів — семінари й тренінги, фасилітаційні сесії, обговорення результатів та проб­лем, які виникають під час роботи. Команда поглиблює свої знання та професійні навички, опановує нові інструменти комунікації. Дуже важливо, щоб співробітники могли обговорити будь-яку наявну проблему та разом знайти вихід. А для цього треба бути відвертим. Людина, яка працює в емоційно здоровій атмосфері, рухається до своєї мети та користується кар’єрним ліфтом замість сходів.

Ми у Pavlenko Legal Group усвідомлюємо цінність такого інструменту, як тимбілдинг, та активно втілюємо в життя на всіх рівнях — комунікації членів команди між собою, керівників та підлеглих, партнерів компанії з усім персоналом. Раз на пів року з кожним співробітником проходить бесіда, мета якої — підбити підсумки роботи, виявити бажання, приховані таланти людини. І ця історія не лише про професійні здобутки. Компанія піклується про особистий розвиток співробітника та нові сфери пізнання, будь-то фотографія чи вебдизайн. Якщо людина хоче якось іншим чином проявити себе, бути корисною команді та ­компанії, ми охоче її підтримуємо, тому що навіть маленьке досягнення кожного члена команди — це підвалина великого успіху компанії. Тож ми надаємо співробітникам можливість навчатися на цікавих та корисних зовнішніх курсах. Також у компанії регулярно проводяться внутрішні освітні семінари, на яких кожен може виступити спікером та приєднатися до дискусії. Мета семінарів — поглиблювати знання, обговорювати новели, ділитися власним досвідом.

 

Корпоративна складова

Без корпоративних свят зовсім ніяк. Ми — прихильники нестандартних варіантів, які не обмежуються келихом вина та фруктами в кабінеті. Корпоративних святкувань на рік припадає багато, тому зупинюсь на найцікавіших. День юриста — це особливий професійний день у нашій команді, який завжди хочеться відзначати неабияк. Наприклад, для нас стало традицією збиратись на «осінні гриби». Під час такого заходу колектив розбивається на команди, кожна з яких хоче вполювати якнайбільше грибів. А ще — насолоджуватися лісом, грітися біля багаття, готувати разом їжу та напої. Під час таких вилазок співробітники стають ближчими один до одного. Також ми щороку супроводжуємо День юриста поїздкою в заміський комплекс відпочинку на кілька днів. У програмі — CПА-процедури та повний релакс. Для тих, хто бажає активного відпочинку, є квести, квадроцик­ли, стрільба з луку, майстер-класи з гончарства та інші цікавинки. День народження компанії — теж особ­ливе свято для нас. Ми традиційно влаштовуємо вечір спілкування з командою, клієнтами та друзями компанії. Класична музика та вишукане меню — must have. А ще затишна новорічна атмосфера, оскільки відзначаємо у грудні. Дзвін келихів шампанського та милі подаруночки для кожного гостя. Літо ми присвячуємо такому виду спорту, як вейкбординг, та відправляємось на водні розваги в X-Park. А взагалі, ніщо так не зближує колег, як Prosecco Friday в офісі.

Усі перераховані інструменти добре працюють та мають право на життя в юридичних реаліях. Проте важливо використовувати їх дозовано — спланувати заздалегідь графік заходів та визначити відповідальних осіб. А також надати кожному можливість проявити себе організатором та ідейним натхненником. Персонал має бути зацікавлений у проведенні активних заходів та брати в них участь, відчувати себе необхідним та цінним у створенні корпоративних благ. Це — найкраща мотивація, і саме за таких умов розпускаються паростки лояльності.

-->