№09 Вересень 2012 року → У вільний час

Артхроніка: VI Великий скульптурний салон

Ніка ГЛАЗУНОВА

«Великий скульптурний салон» шостий рік поспіль збирає своїх прихильників. Щоразу відвідувачі отримують можливість познайомитися з шедеврами визнаних вітчизняних і закордонних майстрів. Головною родзинкою цього року стане персональна виставка британського скульптора Задока Бен-Девіда

У Києві в просторі Мистецького арсеналу стартує VI Великий скульп­турний салон, який пройде з 13 по 23 вересня. Салон — це єдиний в Україні художній проект, який різнобічно відображає процеси, що відбуваються в сучасній українській скульптурі, а також знайомить аудиторію з творами всесвітньовідомих скульпторів, чиї імена вже увійшли в історію мистецтва. Відвідувачі зможуть познайомитися з творами понад сорока сучасних українських скульпторів, взяти участь у дискусіях та майстер-класах. Центральною подією обіцяє стати персональна виставка знаменитого британського скульптора ізраїльського походження Задока Бен-Девіда, фірмовий стиль якого можна охарактеризувати як «різьблення по металу». Серед його робіт головне місце займають плоскі скульптури (квіти і дерева, люди і фантасмагоричні істоти), філігранно вирізані з листів неіржавіючої сталі.

Три грандіозних інсталяції митця будуть вперше представлені українській аудиторії. Інсталяція площею 400 м2 Evolution and Theory, 1999 — це композиція із скульптур розмірами від кількох сантиметрів до трьох метрів, створених на основі ілюстрацій природознавчих підручників ХІХ сторіччя. Автор апелює до наукового самоусвідомлення людства та його ігрової природи в процесі наукового пізнання. Одна з найвідоміших його масштабних інсталяцій Blackfield — двадцять тисяч усіляких рослин, що «виростають» на піску. Художник вводить глядача в драматичну гру: залежно від точки споглядання робота змінює своє емоційне наповнення. Інсталяції актуалізує питання втрати зв’язку сучасної людини з природою. На виставці також буде представлена композиція Human Nature, яка в музеї Тель-Авіва 2010 року зібрала безпрецедентну кількість відвідувачів та побила рекорд відвідуваності за всю історію музею.

Персональні виставки митця з незмінним успіхом проходять по всьому світу — від Лондона до Південної Кореї, привертаючи увагу тисяч відвідувачів. 1988 року він представляв Ізраїль на Венеційській бієнале, а 2008-го його було обрано офіційним скульптором Олімпійських ігор у Пекіні. Задок Бен-Девід — лауреат численних нагород і премій, серед яких — Перший приз 14-ї Міжнародної бієнале в Португалії (2007 рік) та премія Музею Тель-Авіва за досягнення в скульптурі (2005 рік).

Великий скульптурний салон традиційно представляє творчість провідних українських скульпторів, які презентують яскраву палітру тенденцій сучасної української пластики. Учасники Великого скульптурного салону 2011 року: Петро Антип, Василь Бик, Михайло Вертуозов, Володимир Вештак, Ірина Вештак-Остроменська, Катерина Вештак-Андреоні, Олексій Владіміров, Михайло Горловий, Ігор Гречаник, Олександр Дяченко, Володимир Журавель, Олексій Золотарьов, Микола Єсипенко, Олег Капустяк, Олег Пінчук та багато інших.