№10 Жовтень 2012 року → У вільний час

Техніка: iPhone 5: тонше, легше, швидше

Смартфон нового покоління iPhone 5 від компанії Apple із збільшеним екраном, підтримкою LTE-мереж і зміненим конектором виправдав прогнози експертів, проте не подарував ринку характерних для Apple сюрпризів

Новий смартфон від Apple отримав екран з розподільною здатністю 1136 х 640, збільшений до 4,87 дюймів завдяки витягуванню пристрою по вертикалі. Модель iPhone 5 на 18 % тонша (7,6 мм) і на 20 % легша (112 г) за свого попередника iPhone 4S. Задня кришка смартфону виконана з металу, а не із скла, як раніше. Ще однією особливістю нового iPhone став процесор Apple A6, який є найбільш продуктивним з тих, що використовуються в мобільних пристроях Apple, і діє вдвічі швидше, ніж процесор A5 в iPhone 4S. Смартфон iPhone 5 працює на новій фірмовій платформі iOS 6.

Нова мобільна операційна система отримала понад двісті нових функцій. Удосконаленню піддався і голосовий помічник Siri — користувач зможе запустити будь-яку програму за допомогою голосової команди, запитати про фільми, що йдуть у кінотеатрах або оновити статус у соцмережі Facebook за допомогою команди, що починається із слова post. iPhone 5 здатний працювати без підзарядки до восьми годин у режимі розмови, інтернет-серфінгу через 3G або LTE, до десяти годин роботи в Інтернеті через Wi-Fi або перегляду відео, 40 годин при прослуховуванні музики або 225 годин у режимі очікування.

Смартфон iPhone 5 використовуватиме карти нового формату nanosim, які на 44 % менші за microsim-карт. Ще жоден у світі смартфон не підтримує nanosim-карти — у свою чергу, iPhone 5 не сумісний з sim-картами, поширеними нині у світі. Apple продовжує дотримуватися своїй стратегії і підкреслювати відмінність своїх продуктів від інших будь-якими способами.

Як і раніше, компанія пропонує версії смартфона в чорному і білому кольорах з різним об’ємом вбудованої флеш-пам’яті в 16, 32 і 64 Гбайти. За перших три дні після прем’єри було реалізовано 5 млн штук, що є рекордом.

Перший iPhone з’явився 2007 року, незабаром цей новий для компанії продукт набув популярності і поступово став ключовим у продуктовій лінійці. Разом із планшетом iPad, що вийшов 2010 року, смартфон приносить Apple більшу частину доходів.

-->