Преамбула: Управлінські рішення

Вадим ТРЮХАН,
партнер АК IMG Partners, керівник практики європейського та міжнародного права

П’ятий рік «штормить» світову фінансово-економічну систему. Прогнози невтішні: від виходу Греції з Єврозони і стрімкого падіння долара — до нової хвилі банкрутств провідних транснаціональних компаній. Такі повідомлення нагадують фронтові зведення в мирний час.

А що чекає на ринок юридичних послуг? Однозначну відповідь дати складно, проте перші висновки вже треба робити. Юридичний бізнес безпосередньо залежить від своїх клієнтів і загалом від клімату на міжнародних ринках. Тому виживуть не всі. Більшість адвокатів зменшать свої апетити, а виграють лише найбільш гнучкі та модернові.

Сучасний світ стає дедалі динамічнішим. Від системності та ефективності управлінських рішень, використання нових підходів до ведення бізнесу, застосування найсучасніших технологій залежить стабільність, а подекуди й життє­здатність юридичної компанії. Доба паперових переписок, тривалих відряджень, роздутих штатів та дорогих офісів йде у минуле. Наразі моду диктує Skype, Facebook, дистанційне консультування.

Треба оптимізовуватися. Ключ до успіху — вміння правильно визначати пріоритети.

Шанс на збереження власного існування, не говорячи про подальше зростання, мають лише ті, хто аналізує досвід минулих криз, завчасно готується до майбутніх потрясінь і вкладає ресурси у розвиток тих напрямів своєї діяльності, які мають потенціал стати потужним «локомотивом» для компанії.