Репортаж: Корпоративна вправа

Фахівці з корпоративного права проаналізували стан речей галузі на VI Щорічному форумі

Асоціація правників України спільно з благодійною організацією «Центр комерційного права» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) провели VI Щорічний форум з корпоративного права. Захід, що відбувся 26 жовтня ц.р. у столичному готелі «Прем’єр палац», зібрав провідних експертів у цій галузі, а також суддів та представників державних органів, які обговорили проблемні питання галузі.

Серед актуальних тем, які розглянули учасники форуму, в порядку денному були питання корпоративного управління у господарських товариствах; новації, запропоновані у законопроекті «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»; особливості корпоративної реструктуризації товариств та активів; різні аспекти судової практики та питання корпоративного права.

Найбільшу увагу на форумі привернув законопроект про товариства з обмеженою відповідальністю, який викликав гарячу дискусію серед учасників. Експерти озвучили як позитивні, так і негативні нововведення, запропоновані у проекті закону, а також висловили низку пропозицій.

Варто відзначити, що у роботі форуму взяли участь доповідачі з Росії та Великої Британії, які поділилися, відповідно, міжнародним досвідом щодо проблеми конт­ролю над угодами із зацікавленістю в умовах відсутності прозорості холдингових структур та практики розгляду корпоративних спорів з країнами СНД в англійських судах.

Завершився форум святковим прийомом «Заховай законів збірку — гайда з нами на вечірку!», на якому учасники продовжили обговорення фахових тем уже в неформальній обстановці.