№12 Грудень 2011 року → У вільний час

Культура: Про екологію мовою карикатури

Ніка ГЛАЗУНОВА

Міжнародний проект Шведського інституту «ПЛЮС 1°С» розпочинає тур Україною

Проект «ПЛЮС 1°С» покликаний мовою карикатури привернути увагу широкої громадськості до проблеми кліматичних змін на планеті. Починаючи з вересня 2010 року, виставка побувала на Балканах, в Ісландії, Малайзії, Сирії, Латвії, Росії, а кількість її відвідувачів сягнула сорока тисяч.

Виставка заснована на творах п’яти шведських і трьох спеціально запрошених українських карикатуристів. Усього в Україні представлено двадцять чотири роботи, що ілюструють ставлення художників до проблеми погіршення екологічної ситуації на Землі. Бачення українських художників-карикатуристів виражали Микола Капуста, Олександр Костенко і Сергій Рябоконь. Останній вже тривалий час співпрацює з видавництвом «Юридична практика».

Виставка «Facing the Climate» — оригінальна назва мандруючого проекту — стала виразником активної позиції Швеції з питань зміни клімату і довкілля. Тоді двадцять п’ять скандинавських карикатуристів представили свої влучні і тривожні рефлексії на цю тему. Тепер, подорожуючи світом, вона доповнюється роботами карикатуристів відповідної країни, щоразу отримуючи широкий резонанс серед глядачів. Іншою складовою проекту є його освітня частина, яка познайомить відвідувачів з карикатурою як мистецтвом виразного метафоричного жесту, ідеального медіа для реагування на гострі питання сучасності.

Виставка працює до 30 грудня 2011 року в приміщенні Центру візуальної культури за адресою:

м. Київ, вул. Григорія Сковороди, 2.