№11 Листопад 2012 року → У вільний час

Артхроніка: «АртАстерс»: «Дерево роду»

Ніка ГЛАЗУНОВА

У м. Києві відбулася нова виставка робіт династії Саєнків «Дерево роду». Презентацію ексклюзивної колекції — гобеленів, килимів, мозаїки, соломки і живопису на тканині — було проведено в рамках соціального проекту «АртАстерс» спільно з американо-українською діловою радою

Сім’я Саєнків — яскрава сторінка в історії українського мистецтва. Династія цих відомих художників відображує в своїх роботах неповторне розуміння світу, виступає носієм давніх художніх традицій України і не лише зберігає, але й розвиває їх в умовах сучасності.

Славну династію заснував народний художник України Олександр Саєнко (1899—1985 роки). Ця дивна людина всім своїм життям довела, що для справжнього таланту не існує жодних перешкод. Втративши в дитинстві здатність говорити і чути, Олександр не втратив віру в Добро і Красу. Міжнародна організація ЮНЕСКО до святкування 100-річного ювілею українського художника внесла його ім’я до списку видатних діячів світової культури. На творчому і життєвому шляху Олександра Саєнка супроводжувала дочка Ніна — спадкоємиця славних художніх традицій батька. Ніна Саєнко — заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена княгині Ольги, засновник і педагог Художньої студії імені Олександра Саєнка для дітей з проблемами слуху. Вона продовжила шлях батька не лише як художник декоративного мистецтва, але й як мистецтвознавець і режисер масштабних художніх акцій. Наступна гілочка славного роду — художник декоративного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент Інституту декоративного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, магістр живопису — Леся Майданець-Саєнко, дочка Ніни Олександрівни.

Під час заходу відбувся аукціон, на якому можна було придбати роботи учнів Художньої студії імені Олександра Саєнка для дітей з проблемами слуху. Усі зібрані кошти буде спрямовано на підтримку студії. Армен Хачатурян, старший партнер ЮФ «Астерс», нагадав, що добродійний проект «АртАстерс» покликаний популяризувати українську культурно-мистецьку спадщину. «Щиро вірю, що ця виставка сприятиме підвищенню нашої духовності і відродженню національної культури».

Під час заходу гості мали можливість насолодитися витворами мистецтва, виконанням музичних творів на бандурі, взяти участь у майстер-класі з плетіння килимів і гобеленів. Творчість сім’ї Саєн­ків — чудовий приклад безперервності художніх традицій, спадкоємності поколінь. Роботи династії з успіхом виставлялися у Польщі, Канаді, Бельгії, Китаї, Франції, Німеччині, Австралії, Греції, Росії, США, Великобританії та Фінляндії.

-->