№03 Березень 2013 року → У вільний час

Техніка: Мобільний проектор

Ніка ГЛАЗУНОВА

Моделі смартфонів початкового і high-end рівнів сьогодні, як правило, відрізняються лише характеристиками дисплея і камери. Проте у Samsung Galaxy Beam є справді унікальна риса: в смартфон вбудовано dlp-проектор

Дизайн Samsung Galaxy Beam I8530 можна назвати сміливим: смартфон з жовтою вставкою і чорним прогумованим задником сподобається не всім. Велику частину передньої панелі займає екран — 800 x 480 пікселів. У цілому Beam залишає враження міцного і продуманого корпуса. Усередині комунікатора встановлений чіп Novathor U8500, порівняно недавно розроблений компанією St-Ericsson. Він містить 2 ядра Arm-cortex A9, що працюють на частоті 1 ГГц, і графічний співпроцесор Mali 400, що підтримує розширений набір команд NEON.

Процесор дозволяє підтримувати апаратне кодування-декодування відео 1080р, 20-мегапіксельну матрицю каме­ри і вихід HDMI. Широкі можливості чіпу задіяні лише частково: ні записувати, ні відтворювати Full HD відео він не може, обмежуючись розподільною здатністю 720р. HDMI-виходу девайс немає, а встановлена ззаду камера має розподільну здатність усього 5 мегапікселів.

Якість камери типова для мобільного телефону: знімки досить чіткі, але помітний цифровий шум, а чітке перенесення кольорів виходить лише при природному освітленні. На комунікаторі встановлена операційна система Android 2.3 Gingerbread, що в наші дні є деяким анахронізмом. І хоча виробник уже пообіцяв оновлення до версії 4.0 Ice Cream Sandwich, але точно невідомо, коли це станеться. Завдяки потужному процесору всі елементи інтерфейсу навіть на старій ОС промальовувалися плавно, без суттєвих затримок.

Наявність проектора в настільки обмеженому просторі стала можливою завдяки вирішенню декількох складних завдань: розміщення об’єктива, відведенню тепла тощо. Підсумкова конструкція є компромісом між обмеженнями технологій та очікуваннями маркетологів. Габарити мобільного телефону не дозволили втиснути лампу достатньої потужності, тож як джерело світла в проекторі застосовується білий світлодіод, щоправда, досить потужний — 1 Вт. Об’єктив з метою зменшення розмірів виконаний з фіксованим фокусом. Яскравість світлодіоду — 15 люмен.

У повністю затемненій кімнаті переглядати зображення достатньо комфортно, та варто відкрити штори або запалити світло, і його стає не видно майже зовсім. Для управління проектором у комунікатор інстальована спеціальна система, що управляє його основними функціями, полегшуючи проведення презентацій. Воновиводитьнаекрансімкнопокменю: Set focus, Projector, Quick pad, Ambience mode, Visual presenter, Settings і Torch light. Таке поєднання технологій, у першу чергу, припаде до смаку діловій людині, яка потребує мобільності.

Технічні характеристики

Тип комунікатор
Операційна система Android
Версія 2.3.6

Процесор Cortex-A9
Частота 1 000 МГц
Оперативна пам’ять 768 МБ
Флеш-пам’ять 8 192 МБ
Підтримка флеш-карт microSD (Transflash)
Екран
Діагональ 4.0"

Розподільна здатність 800 x 480
Передача кольорів 16 млн кольорів
ПЕРЕДАЧА ДАНИХ
Комунікації WAP; GPRS; Wi-Fi 802.11b/g/n; Bluetooth v3.0; E-mail
Навігація A-GPS
Додаткові можливості EDGE; HSUPA; HSDPA
ЦИФРОВА КАМЕРА
Фотокамера 5 млн пікселів
Максимальна розподільна здатність 2 592 x 1 944
ГАБАРИТИ
Ширина 64,2 мм
Висота 124 мм
Глибина 12,5 мм
Вага 145,3 г