Фокус: Як «Убити» літо

Ніка ГЛАЗУНОВА

Літо — період відпусток, а також чудова можливість присвятити час професійному розвитку і пошуку нових ідей для бізнесу. Здобути нові знання, а також обмінятися досвідом з колегами із різних країн допоможуть літні програми бізнес-шкіл

Управлінські програми проводяться для менеджерів у бізнес-школах з червня по серпень. Як правило, це короткострокові програми, тривалість яких варіюється від тижня (Summer School — Cambridge Judge Business School) до місяця (Summer Institute for General Management — Stanford Graduate School of Business Summer Institute). Професійний розвиток та нові ідеї, які можна отримати на літній програмі від найкращих професорів і співробітників провідних світових компаній, дають знан­ня, що кардинально відрізняються від «домашнього» досвіду. Завдяки цьому діяльність рідної компанії бачиться в іншій перспективі, що дозволяє віднайти успішне рішення існуючих проблем. Більшість літніх шкіл спеціалізуються в конкретній сфері діяльності: міжнародний бізнес, лідерство, інноваційні технології, менеджмент. Навчання сприяє набуттю нових навичок, обміну дос­відом і розширенню мережі професійних контактів. Це також нагода оцінити, чи відповідає бізнес-школа очікуванням і потребам професійного розвитку для подальшого вибору програми МВА. Цей матеріал представляє програми, що користуються найбільшим попитом, і буде цікавий у першу чергу юристам, які збираються відкрити власну практику, а також молодим фахівцям.

Wharton University of Pennsylvania Summer Programs

Провідна бізнес-школа світу (№ 1 рейтингу Financial Times) пропонує літні програми, розраховані на чотири тижні. LEAD (Leadership, Education And Development) допоможе зорієнтуватися у світі великого бізнесу, перш ніж пускатися в самостійне плавання. Програма Leadership in Business World спрямована на розвиток лідерських якостей. Management and Technology Summer Institute дозволяє розширити знання у сфері високих технологій. Курс орієнтований на іноземних слухачів та знайомить з принципами сучасного бізнесу на прикладі найуспішніших світових компаній.

 

Stanford Graduate School of Business

Стенфордський університет (№ 3 рейтингу Financial Times) пропонує дві програми — General Management (менеджмент) і Entrepreneurship (підприємництво). Перша розвиває управлінські навички, що сприяють побудові кар’єри. Друга, підприємницька, розроблена спеціально для тих, хто хоче створити і розвивати свій бізнес. В обох програмах академічні заняття з різних дисциплін (фінанси, маркетинг, бухгалтерія) поєднуються з тренінгами розвитку лідерських якостей.

 

New-York University: Stern

The Stern Advantage Program — це чотиритижневий курс у бізнес-школі при університеті Нью-Йорка. Програма розрахована на молодих фахівців з невеликим досвідом роботи. Перевага цієї програми в тому, що Нью-Йорк — центр світового бізнесу, і вчитися можна на найпрогресивнішому досвіді.

 

Haas School of Business, Berkley, California

Знаменитий каліфорнійський університет Берклі запрошує фахівців підвищити свої конкурентні переваги на ринку праці. Протягом шеститижневого курсу заплановані як лекції і практичні заняття, так і практика у провідних компаніях, що базуються в Каліфорнії, в першу чергу, у Силіконовій долині.

 

Copenhagen Business School

Провести шість незабутніх тижнів у Копенгагені в компанії слухачів із різних країн світу та отримати нову інформацію в сфері ведення бізнесу, фінансів, маркетингу і менеджменту пропонує Copenhagen Business School. Подавати заявки можуть усі бажаючі.

 

University of Mannheim Business School

Бізнес-школа університету Маннгейма, Німеччина, також улітку відкрита для всіх, хто вирішив присвятити десять днів своєї відпустки освіті і знайомству з німецькою культурою. Лекції читають топ-менеджери провідних німецьких компаній, а програма спеціально сформована так, щоб часу вистачило на знайомство з пам’ятками і активне соціальне життя.

 

SAID Business School, Oxford

В Оксфорді є з чого вибирати: фінанси, стратегія, лідерство, в кожному з напрямів декілька курсів, розрахованих у середньому на місяць. В університеті є всі можливості, щоб підійти до питання літньої освіти максимально серйозно. Перевагу тут віддають тим, у кого вже є серйозний досвід роботи в бізнесі.

Літо можна присвятити також розвитку творчого потенціалу відповідно до індивідуальних захоплень: музика, мистецтво, фотографія, мода тощо

Speos Paris

Паризька школа фотографії Speos була заснована у 1985 році фотографом П’єром Івом Махе. Особлива увага приділяється вивченню нових технологій. Тут навіть винайшли власний спосіб проявлення фотографій. П’ятиденні літні воркшопи присвячені студійній, портретній і комерційній фотографії, фотожурналістиці, а також чорно-білій фотографії. Відомі випускники: учасниця Фотобієнале-2012 в Москві Тарін Саймон, фешн-фотограф Кейл Густафссон (співпрацює з Marie Claire US, GQ, Nokia, Paul Smith). Серед викладачів — фотографи агентств Magnum і Reuters.

 

University of Sussex

Улітку Університет Сассекса організовує безліч курсів у рамках Міжнародної літньої школи: «Англійський театр», «Британське кіно», «Шекспір: із сторінок книги на сцену і екран», «Кіно Іспанії», «Європейське кіно: віч-на-віч з Голлівудом». Університет розташований у живописній природній зоні, а до приморського Брайтона можна доїхати на поїзді за вісім хвилин. Відомі випускники: композитор і призерка Grammy Джон Альтман, актриса і зірка британських стендап-комеді-шоу Хетті Хейрідж, комік Френкі Бойл, художник і володар премії Тернера Джеремі Деллер, бізнес-журналіст CNN Бекі Андерсон, режисер ВПС News Хелен Боаден.

 

Christie’s

Освітній центр при лондонському аукціонному будинку Christie’s розробив літню програму London Art Now: A Summer School in Contemporary Art. Курс підійде тим, хто цікавиться мистецтвом і збирається до Лондона вперше. У розклад п’ятиденної програми входять огляд «Тейт Модерну», екскурсії до приватних галерей Вест- і Іст-Енда, зустрічі з фахівцями Christie’s і візит на склад лотів аукціонного будинку.

 

Instituto Marangoni

Освіта в Марангоні будується на нерозривному зв’язку творчості з бізнесом, а викладачами працюють лише практикуючі професіонали. Літні короткі курси при інституті пропонують всього десять напрямів. Деякі з них можна прослухати у будь-якій з трьох філій інституту — в Мілані, Лондоні або Парижі. Це допомагає студентам відчути різницю між стилями різних дизайнерських шкіл, а також визначитися з мовою навчання. Випускники: Доменіко Дольче, Франко Москіно, а також штатні дизайнери, які працюють у Prada, Valentino, Diesel, Sergio Tacchini, Costume National, Trussardi, Bottega Veneta, Hugo Boss, Armani, Yves Saint Laurent, Benetton, Calvin Klein, Versace, Zegna.

 

Columbia University of New York

Один із найпрестижніших університетів Америки, входить у Лігу плюща. Літні курси: «Архітектура», «Історія мистецтв і археологія», «Візуальне мистецтво» і творча атмосфера дозволять зануритися у світ сучасного мистецтва. Інтенсивність висока — університет недаремно відкритий двадцять чотири години на добу сім днів на тиждень. Відомі випускники: Теодор Рузвельт, Франклін Рузвельт, Барак Обама та Уоррен Баффет.