Фотофакт: Світ крізь об’єктив

Щороку премія World Press Photo відзначає найкращі роботи фотожурналістів з усього світу. Найбільш важливі соціальні зрізи і проблеми, хвилини радості та розмаїття природи зафіксували об’єктиви фотохудожників зі 124 країн світу. Представляємо найбільш вражаючі фотографії у новій рубриці «УЮ»

«На звалищі Дандора», Micah Albert/Redux Images

Найробі, Кенія. Жінка збирає сміття на звалищі розміром у 30 акрів (близько 121 380 м2), яка в буквальному розумінні завалює житла мільйона осіб, які мешкають у навколишніх хрущобах. Жінці хотілося б, аби у неї було більше часу читати книги, які до неї потрапляють. Їй подобаються навіть каталоги запчастин. «Так, принаймні, у мене є ще якесь заняття, окрім збору сміття», — говорить вона.

«Мирні фавели», Frederik Buyckx

Фавели до Ріо-де-Жанейро, квартали трущоб, де наркотики і зброя — звична реальність, часто відокремлені від респектабельних районів усього лише однією вулицею. У 2014 році в Ріо відбудеться Чемпіонат світу з футболу, а в 2016-му — Олімпійські ігри, тому влада робить усе, щоб очистити й присмирити фавели. Будуються нові дороги, матері водять дітей до школи. Бруду і злочинності все ще надто багато, але є і мирні моменти. Що буде, коли всі ці події минуться?

«Японія після хвилі», Daniel Berehulak/Getty Images

Рікудзентаката, Японія. Вирвані з коренем соснові дерева лежать на пляжі після цунамі. За рік районам Японії, що найбільше постраждали від землетрусу і цунамі, в результаті яких 15 848 осіб загинуло і 3 305 пропало без вісти, все ще доводиться непросто.

«Радість у кінці гонки», Wei Seng Chen

Бату Сангкар, Західна Суматра, Індонезія. Наїзник, який стоїть на упряжці з бамбука і тримається за хвости биків, радіє закінченню небезпечної гонки рисовими полями. Гонка на биках під назвою Паку Джаві — це популярне змагання, в якому беруть участь цілими селами. Його проводять після збору урожаю.