Книжкова полиця: Майбутні бестселери

Улітку завдяки спаду ділової активності вивільняється більше часу на нові книжкові відкриття. Огляд найбільш очікуваних світових прем’єр цього року представляємо у рубриці «Книжкова полиця»

Ден Браун «Inferno»

Книга «Inferno» розповідає про нові пригоди професора Роберта Ленгдона. Опинившись у Флоренції, він звертається до одного з найзагадковіших текстів світової літературі — «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі. Роман обіцяє пов­торити успіх найвідомішої книги Брауна «Код да Вінчі», що вий­шла у 2003 році, була перекладена ­52 мовами та розійшлася тиражем ­понад 80 мільйонів екземплярів.

Кормак Маккарті «За межею»

Маккарті — один із найбільш іменитих американських письменників сучасності, лауреат Пулітцерівської премії. Його роман «Кривавий меридіан» було внесено до списку «100 найкращих книг англійською мовою, виданих у період з 1923 по 2005 рік» за версією журналу Time. «За межею» — друга книга «Пограничної трилогії», яка почалася з роману «Коні, коні». У центрі сюжету історія 16-річного Біллі Парема, який зловив невловиму вовчиху, яка нападала на худобу навколишніх ферм. Він вирішує повернути її на батьківщину — в гори Мексики — і стає героєм древнього жорстокого епосу.

Стів Тернер «Beatles. Історії за піснями»

«Beatles. Історії за піснями» розрахована, перш за все, на широку ­аудиторію прихильників таланту ле­гендарного гурту. Автор книги вирішив розповісти про легендарну групу за їхніми піснями. Він розгадав загадку, кому ж було «всього сімнадцять» і ким насправді була Елеанор Рігбі? Щопослужилонатхненнямдляпісні «Lucy In The Sky With Diamonds»? СтівТернерретельнодосліджувавісторіїіподії, якізнайшлисвоєвіддзеркаленнявхітах, щопройшливипробуваннячасом.

Йєн Макьюєн «Ласунчик»

Один із найвідоміших європейських письменників Йєн Макьюєн, який неодноразово був фіналістом Букерівської премії і отримав її за роман «Амстердам», представив нову кни­гу «Ласунчик». Дія відбувається у­ Британії 1970-х років. Країна стоїть на порозі економічної катастрофи, хо­лодна ­війна в самому розпалі, панує тероризм і промисловий хаос. Молода шпигунка Серена Фром проводить свою першу секретну операцію. За зав­данням вона зв’язується з молодим письменником Томом Хейлі і як справжня цінителька літератури закохується в його книги... Роман обіцяє бути таким же захоплюючим, як і попередні твори автора.

Володимир Познер «Їх Італія»

Письменницький доробок Володимира Познера навряд чи претендуватиме на світовий бестселер. Проте сподобається справжнім мандрівникам. Книга написана на основі щоденника, який вів Познер під час запису телепрограми для першого каналу. Щоб зрозуміти людей, культуру, традиції і кухню цього куточка планети, він поставив 15 знаменитим італійцям по два цікавих запитання: «Уявіть собі, що я можу поїхати лише в одне-єдине місце в Італії, — куди мені податися?» і «Якби я зміг з’їсти лише одну італійську страву, то якою б вона була і де її найліпше готують?».

Джоан Роулінг «Випадкова вакансія»

Після серії книг про Гаррі Пот­тера письменниця взялася за «дорослу» літературу. У новому творі порушено класові, політичні та со­ціальні проблеми. Дія роману відбувається у маленькому англійському містечку Пегфорд, де з першого погляду панує ідилія, але за гарними англійськими фасадами ведеться справжня війна. Ситуація опиняється на межі вибуху, коли вмирає член місцевої ради. Роман уже став одним із найбільш швидко розповсюджених за останніх три роки. Права на його екранізацію купила компанія BBC.