Репортаж: Правила застосування

Максим СИСОЄНКО

Судово-правничий форум «Правосуддя в Україні: реалії та перспективи» висвітлив найбільш актуальні проблеми українського судочинства

Судово-правничий форум, що відбувся 15 березня ц.р. у Кловському палаці Верховного Суду України, завершував низку щорічних заходів, які проводить газета «Юридическая практика».

Особливістю цієї події було те, що дата проведення форуму співпала не лише з днем народження правничого видання, якому виповнилося 18 років, а й з 90-річним ювілеєм Верховного Суду України (ВСУ) з моменту його створення.

Відкриваючи захід, на якому зібралося понад сто правників, Голова ВСУ Петро Пилипчук висловив сподівання, що він стане початком циклу судово-правничих форумів, які проводитимуться в Україні.

Програма заходу, до якої було включено обговорення різних аспектів українського правосуддя, передбачала короткі доповіді суддів як ВСУ, так і судів нижчих інстанцій, а також науковців, адвокатів і партнерів українських юридичних фірм.

Поклав початок дискусії заступник Голови ВСУ Ярослав Романюк, який у вступній доповіді проаналізував забезпечення судової практики ВСУ в світлі реформування судової системи. Саме забезпечення єдності судової ­практики, на думку доповідача, є реалізацією принципу правової визначеності, що сприятиме прогнозованості судових рішень і стабільності правового регулювання. Поза увагою пана Романюка не залишилися також питання розмежування незалежності суддів, необхідності розширення інструментарію ВСУ для забезпечення єдності судової практики, а також запровадження в Україні преюдиціального запиту.

Подальша робота форуму продовжилася вже у вигляді тематичних засідань, присвячених проблемам справедливого суду, особливостям кримінального процесу в світлі нового Кримінального процесуального кодексу України, вирішенню різних питань адміністративного процесу, а також господарського і цивільного судочинства.

Окрім безпосередніх виступів доповідачів, яких було близько тридцяти, адвокати та практикуючі юристи мали рідкісну нагоду не лише почути обґрунтовану позицію суддів щодо тлумачення різних аспектів правозастосування, а й отримати фахові відповіді на проблемні запитання з точки зору юридичної практики.

-->