№04 Квітень 2013 року → У вільний час

Техніка: Smart-технології від Sony

Компанія Sony представила планшет Xperia Tablet Z у стилі свого флагманського смартфону. Оглядачі гордо називають Z найкрасивішим Android-планшетом

При своїх характеристиках планшет Sony вийшов компактним і тонким, легким і продуктивним, з безліччю цікавих функцій. Перш за все, цей планшет цікавий надтонким пило- і вологозахищеним (IP55 & IP57) корпусом завтовшки всього в 6,9 мм і вагою 495 г. Якщо попередній планшет Sony, Tablet S, не боявся лише направлених струменів води, бризок, то з планшетом цієї моделі можна спокійно приймати ванну, апарат витримує до півгодини перебування під водою на глибині до одного метра.

Модель побудована на чотириядерній платформі Snapdragon S4 Pro (1,5 ГГц) і оснащується 2 ГБ ОЗУ та акумулятором на 6000 мАч, а 10-дюймовий екран має Full HD якість у 1 920 на 1 200 крапок. Серед останніх особливостей можна відзначити наявність кард-рідера MICROSD, IR і модулів NFC, основну 8 Мп камеру Exmor R і поліпшену акустику S-Force Front Surround 3D. На сьогодні Sony Xperia Tablet Z працює під управлінням Android OS 4.1.2, проте компанія вже підтвердила у найближчому майбутньому доступність прошивки Android OS 4.2.

У той же час викликає побоювання досить маленький акумулятор. Хочеться вірити, що фірмові технології зможуть продовжити час життя пристрою від однієї зарядки, але батарея головного конкурента Sony в особі останнього Apple iPad практично вдвоє більша. З урахуванням відмінної оптимізації енергоспоживання в планшеті Apple навряд чи хтось зможе виступити на одному рівні з виробником за цим показником.

Після анонсу планшета стало зрозуміло: Sony прагне створити екосистему своїх пристроїв. Інтерфейс планшета уніфікований із смартфоном, більше того — тут схожа апаратна платформа, додатки і фірмові фішки. Приблизно така ж ситуація з iPad і iPhone Apple і, як свідчить результати продажів, така стратегія виграшна. Tablet Z першим з Android-планшетів максимально наблизився до рівня сприйняття iPad — завдяки дружній програмній оболонці, дизайну, відчуттям від користування. Звичайно, ключовим моментом залишається ціна новинки. Планшет очікується у продажу в другому кварталі поточного року, орієнтовно — в травні.

Характеристики

Розподільна здатність IPS дисплея

1 920 х 1 200 крапок

Процесор

чотириядерний, 1,5 ГГц, Snapdragon S4 Pro

Вбудована пам’ять

16 або 32 ГБ, є слот для карт пам’яті

Оперативна пам’ять

2 ГБ

Камера

Основна Exmor R 8 МП пише відео 1080p

Ємкість АКБ

6 000 мАч

Однією з основних переваг планшета є

Товщина — всього 6,9 мм та вага — 495 г

Версія Android

 

Вартість

500—600 дол. США за 16 і 32 ГБ відповідно

-->