Преамбула: Реалії 2012-го

Олексій КОТ,
керуючий партнер ЮФ «Антіка», к.ю.н.

2012 рік. Він запам’ятається нам неординарним, а часом і неочікуваним перебігом подій у політичному та суспільному житті нашої країни.

Ми вболівали за свою збірну на Євро-2012, обирали народних депутатів або, якщо бути більш юридично коректним, голосували на виборах…

Цього року своєю активністю вразив і законодавець. Наші парламентарії нарешті ухвалили новий Кримінальний процесуальний кодекс України, а згодом і новий Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Життєздатність проведених реформ та їхній вплив на юридичне суспільство та правосвідомість громадян, вочевидь, покаже вже наступний, 2013 рік — безумовно, якщо не здійсниться пророцтво стародавніх майя (про які цього року не згадували хіба що ледарі).

Економічна складова майбутнього року — менш оптимістична. Ми, на жаль, продовжуємо жити та працювати в реаліях зростаючої фінансово-економічної нестабільності, до якої цього року стараннями наших українських можновладців додалися ще й політичні негаразди.

Не є стабільним і ринок юридичних послуг, який надто залежний від інвестиційного клімату в державі. Усе частіше можна чути про тенденції щодо зменшення обсягу робіт в окремих юридичних практиках. Відчувається необхідність оптимізації внутрішніх бізнес-процесів, переорієнтації на нові потреби та запити клієнтів, аби, зрештою, відповідати на виклики сьогодення, бути успішним чи, принаймні, «залишатися на плаву» та пережити ці непрості часи.

Як правильно це зробити? Універсальної відповіді, як завжди, немає. Проте зрозумілим є одне: успішним буде той, хто швидше за конкурентів адаптується до нових умов ведення юридичного бізнесу, хто віднайде власний шлях подальшого розвитку, спираючись на професіоналізм, потенціал своєї команди та довіру клієнтів.

-->