Репортаж: Арбітражна глобалізація

Максим СИСОЄНКО

Асоціація правників України провела другу міжнародну конференцію Kiev Arbitration Days 2012, запропонувавши учасникам осягнути актуальні проблеми галузі в світі

Друга міжнародна конференція «Kiev Arbitration Days 2012: мислити глобально», що відбулася 15—16 листопада у столичному готелі Radisson BLU, стала у правничому середовищі однією з найпомітніших подій осені.

Програма заходу була вельми насиченою, адже впродовж двох днів з доповідями виступили близько тридцяти учасників, а загалом у роботі конференції взяли участь понад сто п’ятдесят юристів, які представляли такі країни, як Австрія, Велика Британія, Швеція, США, Польща, Росія, Франція, Швейцарія, Болгарія, Нідерланди, Кіпр, ОАЕ. Тож наз­ва конференції цілком відповідала як географії її учасників, так і змісту обговорюваних тем.

Відкриваючи київські арбітражні дні, президент Асоціації правників України Валентин Загарія у своєму вітальному слові наголосив на важливості арбітражу в світі як інструмента вирішення спорів, а програмний координатор конференції, керуючий партнер АФ ENGARDE Ірина Назарова, зазначила, що метою конференції є побудова мостів між Україною та світом, адже встановлення таких зв’язків сприятиме професійній співпраці між провідними українськими фахівцями з міжнародного арбітражу та їхніми закордонними колегами. «Нині, коли Україна потерпає від недосконалості системи судочинства та робить невпевнені кроки у ­розбудові верховенства права, наведення мостів з правниками з інших країн та подальша розбудова наших стосунків набувають надзвичайної важливості не лише для юристів, а й для України загалом», — зазначила програмний координатор конференції.

Організатори заходу запропоновували для обговорення чимало цікавих тем, тож у доповідях та презентаціях учасників конференції містилися найбільш актуальні проблеми міжнародного арбітражу, включаючи питання підготовки документів, виконання арбітражного рішення, забезпечення заходів у арбітражі, аналізу арбітрабельності корпоративних спорів у країнах СНД та Західної Європи й багато іншого. Доповіді учасників переходили у жваве обговорення найболючіших тем, де кожен бажаючий міг отримати професійну відповідь, адже найбільша користь від спілкування з учасниками з різних країн у таких заходах — це надання практичних рекомендацій та, звичайно ж, обмін досвідом.

Утім, спілкування учасників не обмежувалося залом конференції: у кулуарах правники знайомилися ближче та обговорювали питання у більш тісному колі. А щоб колеги по цеху насолодилися не лише спілкуванням, а й відчули українську гостинність, АПУ по завершенні першого дня конференції влаштувала прийом у ресторані О’Панас. Тож, смакуючи українські страви під супровід національної музики, гості вже у неформальній обстановці мали нагоду скласти якнайкраще враження і про останні тенденції в міжнародному арбітражі, і про Україну як країну, що може дивувати та бути цікавою кожному.

-->