№12 Грудень 2012 року → У вільний час

Відпочинок: Святковий офіс

З приходом зимових свят вулиці міст занурюються в новорічний декор. Офіси компаній також красуються святковим убранням

Єдиного офісного дрес-коду на Новий рік немає. Мабуть, єдина незмінна умова: на роботі має зберігатися робоча обстановка. Тому потрібно заздалегідь продумати, які прикраси для офісу будуть актуальними та доречними. До речі, британці з цього приводу висловилися однозначно: за результатами опитування, проведеного 2009 року, більш ніж половина працедавців Великобританії не схвалюють різдвяні прикраси в робочих офісах своїх компаній. Чому? Причини дві: по-перше, хвалена європейська політкоректність (різдвяні прикраси можуть образити клієнтів і співробітників, які сповідують іншу віру), а по-друге, непрофесійний вигляд «новорічного офісу». Але українці — не англійці, прикраса офісів — частина вітчизняної корпоративної культури, а отже, «новорічному офісу-2013» бути.

Новорічний брендинг

Сьогодні більшість компаній мають свій фірмовий стиль, який проявляється в усьому: від одягу співробітників до ручок і буклетів, тому при новорічному оформленні офісу цей момент потрібно обов’язково враховувати. У продажу є білі, червоні, чорні, золоті, сріблясті, рожеві, сині, бордові, яскраво-жовті, помаранчеві, дво- і навіть трибарвні ялинки. Можливо, одна з них відповідатиме вашим корпоративним кольорам. Логотип компанії можна проставити на кулі та на тематичних ялинкових іграшках: літаках, мобільних телефонах, лампочках, машинках, паровозиках... У дизайнерських компаніях можуть підібрати ексклюзивне оформлення офісу, створивши неповторну композицію з матеріалів, виконаних на замовлення. Цікавим дизайнерським рішенням стало корпоративне оформлення одного з автомобільних салонів: усередині великих прозорих ялинкових кульок були машинки.

Однією з центральних зон офісу є reseption. Прикрашаючи навколишній простір, ви привертаєте увагу і створюєте гарний настрій відві­дувачам компанії. Ефектний вигляд матиме стійка reseption, прикрашена ялиновими гірляндами або стрічками. Порадуйте відвідувачів офісу маленькими сюрпризами — невеликим плетеним новорічним кошиком з цукерками або шоколадками, щоб кожен, хто бажає, міг пригоститися. Це допоможе створити новорічну атмосферу для всіх відвідувачів і співробітників. Маленькі декоративні ялиночки і новорічні сувеніри добре виглядатимуть і на reseption, і на столах співробітників. Не забувайте про головний новорічний сувенір — символ року.

Hand-made прикраси

Оформляти робоче місце, почніть зі свого робочого столу. Підберіть красиву новорічну заставку на робочий стіл вашого комп’ютера. Не будуть зайвими і пара симпатичних наклейок з новорічною тематикою на кутах монітора або маленькі іграшки на присосках. Не варто брати із собою у Новий рік різні старі папери та інші не потрібні речі й документи. Розберіть шухляди столу і почистіть комп’ютер від зайвих файлів. Папери, до речі, згодяться для того, щоб вирізати з них сніжинки або зробити гірлянди. Якщо в кабінеті працює декілька працівників, то можна облаштувати невелику ялинку.

Сучасні офісні ялинки відрізняються лаконічним дизайном і чудово вписуються в будь-який інтер’єр. Вони можуть бути зроблені у вигляді конусів або мати дротяну конструкцію в стилі hi-tech. Роль новорічної ялинки можна довірити і кімнатній рослині, тим паче, що у неї вже є своє місце на підвіконні. Прикрасьте квітку різноколірною мішурою і маленькими іграшками. Можна за старою європейською традицією повісити на двері різдвяний вінок з ялівцю або ялинових лап. Новорічний дизайн офісу не містить строгих принципів і вимог до оформлення. У новорічному оформленні офісу, яке є тимчасовим дизайном, необхідно досягти бажаного ефекту мінімальними засобами — папір, ялинові вінки, золотий і срібний спреї, повітряні кульки. Кольори року, що настає, — білий, бірюзовий, срібний, а також ліловий, рожевий і бузковий. Нові тенденції в дизайні: «карамель», «бризки шампанського», «шоколад», бордо, зелений. Один із трендів — використання в декорі приміщень шишок, бус, стрічок з новорічною тематикою, а також фруктів.

-->