№12 Грудень 2012 року → У вільний час

Корпоратив: Колективне свято

Ніка ГЛАЗУНОВА

В останній місяць року юридичні фірми активно готують привітання для партнерів та святкові заходи для співробітників

Напередодні Нового року юридичні компанії не тільки підбивають підсумки діяльності та будують плани на майбутнє, але й шукають цікаві ідеї для корпоративного свята, оскільки це чудовий спосіб об’єднання колективу, знайомства із співробітниками і просто можливість цікаво провести час у колі однодумців. Вибираючи ідею заходу, необхідно врахувати головне — щоб вона відповідала духу колективу. Сценарій свята має згуртувати колег і допомогти познайомитися ближче. Командна взаємодія виявляє лідерів, підвищує прагнення до досягнення колективної мети. Також одне із важливих завдань святкування корпоративного Нового року — виявлення корпоративних цінностей. Вручаючи грамоти найкращим працівникам (найбільш креативним, наполегливішим), керівництво дає зрозуміти, який вид діяльності важливий для фірми в першу чергу і, відповідно, які особисті якості необхідно розвивати співробітникам. Офіційні церемонії нагородження найкращих працівників компанії поступово видозмінюються. Тепер це не нудне вручення почесних грамот і подарунків, а заздалегідь підготовлені міні-вистави.

Організувати корпоративний захід можна, долучивши спеціалізовані агенції або ж завдяки власним ресурсам компанії. Зазвичай юридичні фірми доручають це внутрішнім фахівцям з кадрової політики та PR-менеджерам. Сьогодні на ринку корпоративних заходів пропонується безліч найрізноманітніших ідей, особливо для проведення Нового року. Це може бути і традиційний банкет, і тематична вечірка, і костюмований бал, і виїзд за місто на природу або на гірськолижну базу. Зазвичай деякі компанії надто не «креативлять» і віддають перевагу традиційному банкету в кафе або ресторані. Такі вечори, як правило, включають урочисту частину (офіційне привітання керівництва, підбиття підсумків, оголошення майбутніх планів та задумів), власне банкет, різні конкурси, виступи артистів та дискотеку. Проте є і такі компанії, які нестандартно підходять до проведення свят. У більшості випадків такий підхід притаманний компаніям, що динамічно розвиваються, з молодим штатом. Співробітники компанії перетворюються на активних учасників розважальної програми. Яскраві, нестандартні, емоційні святкові заходи сприяють поліпшенню внутрішніх комунікацій в колективі та, зрештою, підвищують якість роботи.

Спортсмени, активісти і просто красені!

Олена Курбашнова,
PR-менеджер IMG Partners Attorneys at Law 

На моє переконання, характер та спосіб проведення дозвілля багато в чому визначає настрій, з яким людина долучається до професійної діяльності. Тому щороку ми намагаємося цікаво підійти до корпоративних святкувань. IMG Partners — прибічники активного способу життя загалом і відпочинку зокрема. Торік, наприклад, наш колектив влаштував собі подовжений передноворічний weekend, виїхавши до Буковелю на відкриття лижного сезону. Оскільки рівень навичок колективу в лижному спорті був різним, то більш досвідчені лижники взяли шефство над тими колегами, які стали на лижі вперше. За кілька днів, коли вся команда впевнено тримала лижню, ми ще раз переконалися в тому, що командна робота та атмосфера взаємної підтримки допомагає нам досягати цілей не тільки у робочі будні. А вечорами, біля каміну, колеги ділилися один з одним своїми спортивними досягненнями та порадами, що, звісно, сприяло встановленню дружніх відносин та зміцненню командного духу колективу.

Крім того, однією з відмінних рис нашої адвокатської компанії є активна свідома та соціально відповідальна позиція. Ми пишаємося традиціями українського народу та намагаємося усіляко їх підтримувати. Тож цього року наше корпоративне свято відбуватиметься в етнографічному музеї неподалік Києва. Сценарій новорічно-різдвяного свята включатиме пізнавальний екскурс та занурення у побут українського Полісся XVIII—XIX століть, участь у святкових різдвяних дійствах (адже наші пращури відзначали Різдво саме за старим стилем) та виступ фольклорного колективу за активного залучення наших юристів та адвокатів до демонстрації свого запалу, талантів і вмінь. Частуватимуть господарі стравами, приготованими у печі за стародавніми рецептами. Дрес-код — звичайно, українське національне вбрання.

Хто вміє цікаво, різнопланово і з користю для душі й тіла відпочити — той і працюватиме набагато продуктивніше. Усій юридичній спільноті бажаємо цікавих та веселих свят!

Кожне свято не схоже на попереднє

Ксенія Генс,
виконавчий директор АК «Коннов і Созановський» 

Щороку наша компанія намагається урізноманітнити святкування новорічних корпоративних свят. Ми практикували і костюмовані вечірки, присвячені якійсь тематиці, й усілякі конкурси, і активний відпочинок, і дискотеки, і, звичайно ж, фуршет з новорічними привітаннями. Для нас важливо, щоб кожне свято залишало слід у пам’яті і було не схоже на попереднє. Працюючи пліч-о-пліч багато років, ми знаємо смаки та вподобання співробітників, тому випадків, коли запропоновані заходи не знайшли б відгуків, не було. Ми чудово розуміємо, кого з колег можна залучити до участі у тому чи іншому конкурсі, де краще згладити ситуацію, а де, навпаки, підтримати ініціативу. Розуміння один одного — це багаторічне досягнення, яким ми пишаємося!

На мою думку, залучення співробітників до інтерактивних заходів навіть корисно. Але планування інтерактивних заходів має співпадати з мотивами колективу, очікуваннями людей, їхніми можливостями щодо інтерактивної (групової) роботи, вміння співпрацювати. Зміст заходу необхідно також розраховувати стосовно цих параметрів. І самі юристи зазвичай охоче візьмуть участь у подібних заходах, оскільки вміння працювати злагоджено в команді, особливо на великих проектах, є дуже важливим аспектом у роботі юриста.

Корпоративне свято — це також можливість нагородити співробітників та подякувати за роботу. Адже приємне слово завжди приємне. І чому б не відзначити людину, яка доклала свої зусилля заради чогось. І не важливо, чи є це нагородження за досягнення у роботі протягом року, чи це нагородження за перемогу в конкурсі на цьому ж святі. Нагородження у колективі — це своєрідний двигун дій, адже десь підсвідомо кожен із нас прагне похвали і визнання.

Організовуючи корпоративні заході, ми прагнемо досягти, в першу чергу, згуртованості колективу. Адже від цього залежить і успіх компанії, і атмосфера, а отже, й бажання працювати. Дуже важливо довіряти своїм колегам, мати змогу розраховувати на них. І саме корпоративні свята якнайкраще зближують. Влаштовуючи такі свята, ми також надаємо змогу юристам поспілкуватися між собою в неформальній обстановці, розважитися або здобути якісь нові навички, що є також одним із важливих елементів тімбілдінгу.

Не можу сказати, що є якийсь певний менталітет юристів, який треба враховувати при організації святкування. Усе залежить від спільного духу колективу. Як і в будь-якої людини, буває настрій просто відпочити в затишній атмосфері або навпаки, активно провести час так, щоб відчути азарт, дух суперництва, командний дух. Мабуть, тому ми намагаємося знаходити компроміс і комбінувати відпочинок так, щоб було цікаво всім.

Цьогорічна концепція святкування вже розроблена, перші нариси були сформовані ще в жовтні. Завжди ліпше продумати такі заходи заздалегідь, оскільки під час реалізації планів трапляються зміни, корективи та уточнення.

-->