Колонка редактора: Передова технологія

Алеся КОСМИНА

Переглядаючи західну професійну пресу, можна побачити, що однією з популярних тем сьогодні є допуск до юридичного бізнесу людей, які не є юристами. Адвокати потроху погоджуються з тим, що без свіжої неадвокатської крові багатьом фірмам буде досить важко вижити, — вже сьогодні їм потрібні нові ідеї, фінанси та напрями діяльності, які можуть з’явитися завдяки новим партнерам-неюристам. У той же час професійна гідність не дозволяє адвокатам повністю прийняти той факт, що юридичний бізнес більше не може замикатися лише на представниках професії. На новостворені «альтернативні структури» вони поглядають з острахом, а партнери старих добрих фірм клянуться, що так не опустяться.

І саме тут можна порадіти за вітчизняний юридичний ринок. Те, що раніше сприймалося як професійний недолік (зокрема, створення юрфірм особами, далекими від юриспруденції, та надання юрфірмами послуг, теж далеких від юриспруденції), сьогодні сприймається як передова технологія. З часом може виявитися, що й інші особливості бізнесу по-українські насправді є новаторськими та зовсім не виходять за межі професійної етики — не ми такі, час такий.

Але поки що ми аналізуємо, як західні технології приживаються на нашому ринку. Про які технології йдеться, читайте у цьому номері «УЮ». І з наступаючим літом вас!

 

АЛЕСЯ КОСМИНА,
головний редактор