№05 Травень 2013 року → У вільний час

Автостоп: XD3 BI-TURBO для активного життя

Ніка ГЛАЗУНОВА

Alpina представляє XD3 Bi-Turbo — першу модель на основі X-Series, розроблену BMW для активного відпочинку: Sport Activity Vehicle

Нарівні з основною діяльністю із розробки невеликих, але унікальних пропозицій ексклюзивних автомобілів BMW ALPINA, які встановлюють нові стандарти стосовно комфорту, потужності і стилю водіння, компанія ALPINA також реагує і на спеціальні побажання клієнтів. Передбачений спочатку для випуску лише невеликої кількості, новий BMW ALPINA XD3 Bi-Turbo відрізняється особливо високими показниками потужності і тяги при максимальній ефективності. Його ходові якості відповідають рівню найбільш високотехнічних моделей з восьмициліндровими двигунами, але при значно нижчих значеннях витрати пального. Цей автомобіль призначений для клієнтів, які віддають перевагу найшвидкіснішим моделям SUV з дизельним приводом. При створенні XD3 Bi-Turbo за основу взято BMW X3 — автомобіль, представлений громадськості лише в березні цього року в Женеві. Винятково зручне положення сидінь, репрезентативна мова форм, практичні зовнішні габарити, динамічні ходові якості і повний привід — словом, BMW X3 — це нескінченна історія успіху.

Спортивний вигляд

Типові дизайнерські особливості ALPINA та аеродинамічні удосконалення інтегруються в сукупний зовнішній вигляд, майстерно підкреслюючи потужність XD3 Bi-Turbo. Виконана в спортивному стилі, передня частина автомобіля приголомшує динамічними лініями з інтегрованими функціональними повітрозабірниками для оптимального постачання охолодженого повітря. Задня частина кузова свідчить про безумовну приналежність до сімейства ALPINA — дві здвоєні випускні труби, вбудовані в задній фартух. Багата серійна комплектація передбачає, зокрема, шкіряну оббивку, що облягає спортивні сидіння, ксенонове освітлення, систему регулювання швидкості та систему допомоги при паркуванні Park Distance Control.

Вручну оброблене шкірою LAVALINA спортивне кермо з кнопками SWITCH-TRONIC і швами синього/зеленого кольору служить сполучною ланкою між водієм і автомобілем. Високоякісна і функціональна комбінація приладів ALPINA з дисплеєм, виконаним за технологією Black-Panel LCD, дає змогу відображати цифрову індикацію швидкості руху і передач також і в автоматичному режимі. Накладки порогів, килимки для ніг та емблеми ALPINA на спинках сидінь гармонійно доповнюють оформлення салону. Декоративні планки салону, що поставляються обтягнуті алькантарою або шкірою за додаткову плату, кожна з контрастними швами, створюють у салоні спортивну і затишну атмосферу.

Потужний привід

Двигун нової моделі функціонує на базі вихідного варіанта шестициліндрового рядного двигуна BMW з 3-літ­ровим робочим об’ємом з чудовими характеристиками, виконаного повністю з алюмінію, з системою безпосереднього уприскування Common-Rail новітнього покоління, а також двоступінчатим турбонадувом із змінною геометрією турбіни. Поєднання тиску надувного повітря і тиску уприскування дозволяє досягти максимальної потужності 350 к.с. (257 кВт) при частоті обертання 4 000 об./хв., а також вражаючого обертаючого моменту 700 Нм у діапазоні від 1 500 об./хв. до 3 000 об./хв.

Восьмиступінчаста спортивна автоматична коробка передач з системою ALPINA SWITCH-TRONIC, модернізована в співпраці з фірмою ZF в своєму технічному забезпеченні, абсолютно чітко розрахована на вимоги високого обертаючого моменту XD3 Bi-Turbo. Окрім автоматичного режиму для коробки передач, є можливість вибору ще двох режимів, адаптованих компанією ALPINA. Спортивний режим — це активний режим, що помітно динамічніший, передачі стримуються довше, а часу на перемикання потрібно менше. У ручному режимі водій зберігає повний контроль над перемиканням і за допомогою кнопок SWITCH-TRONIC на задній частині керма змінює швидкісний режим залежно від дорожньої ситуації і траєкторії доріг. XD3 Bi-Turbo розганяється від 0 до 100 км/год. усього лише за 4,9 с при максимальній швидкості 253 км/год.

Динаміка руху

Щоб задовольняти найвимогливіші запити клієнтів стосовно придатності до щоденного використання, комфорту і при необхідності особливо динамічному управлінню, XD3 Bi-Turbo оснащений електронно-регульованими амортизаторами. За допомогою перемикача динамічності руху водій може цілеспрямовано вибирати режими Normal, Sport і Sport+. Таким чином, залежно від потреби, доступний характер динаміки руху, відповідний вибраному режиму. 20-дюймові диски ALPINA CLASSIC значно сприяють точному і динамічному стилю їзди XD3 Bi-Turbo. Шини, для яких не використовується технологія Runflat унаслідок плавності кочення і управління у поєднанні з адаптивним спортивним рульовим управлінням BMW, дають змогу забезпечити плавну, нейтральну їзду і високу точність управління.