№09 Вересень 2013 року → У вільний час

Фокус: Наполеонівські плани

Ніка ГЛАЗУНОВА

Період відпусток завершився, і офіси юридичних фірм поступово повертаються до звичного режиму роботи. «УЮ» з’ясував, які плани особистого та професійного зростання будують правники на новий бізнес-сезон і чи залишиться час на відпочинок

Драйв та бажання рухатися вперед

Юлія Патій,
керівник департаменту із розвитку АО AVER LEX

Планування — це невід’ємна частина мого розвитку. Ставлячи собі високу планку, завжди є драйв та бажання рухатися вперед, перевіривши себе на міцність. З приводу цілепокладання є улюблена цитата із «Аліса в країні чудес» Льюїса Керрола:

«— Скажіть, будь ласка, куди мені звідси йти?

— Це багато в чому залежить від того, куди ти хочеш прийти, — відповів Кіт.

— Та мені майже все одно, — почала Аліса.

— Тоді мені все одно, куди тобі йти, — сказав Кіт».

На мою думку, знати, чого я хочу, — це на 90 % отримати це. Планування — це певний фокус розвитку, який дозволяє зрозуміти, які навички потрібно сформувати для досягнення моїх цілей та якими людьми потрібно наситити своє оточення. Є доведена формула: «Успіх = 50 % оточення, в якому знаходиться людина, 40 % — меметика (мислення) і 10 % — знання».

Визначення цілей — це розуміння темпу мого руху. Я маю цілі на один рік, три та п’ять років, які мене мотивують, і я щаслива їх реалізовувати. У процесі активного розвитку відбуваються постійні зміни, адже досягнення одних цілей супроводжується новою планкою. Життя досить часто коригує напрямок, але мені подобається те, що я ніколи не шкодую про марно витрачений час і задоволена своїми результатами. Упевнена, що із появою сім’ї трішки змістяться вектори, але в цілому — реалізація в цій сфері лише сприятиме загальній динаміці. За три та п’ять років я незмінно хочу бачити себе успішною, щасливою та гармонійною особистістю!

Для мене важливий гармонійний розвиток, тому мої цілі формуються в рамках восьми життєвих сфер, над якими постійно працюю. Найважливіше, щоб усе, що я роблю, чи то професійна діяльність, чи то відпочинок, чи вклад в інших людей, надавали енергії та розуміння реалізації моєї життєвої місії. Успіх AVER LEX прямопропорційний щоденному розвитку кожного із членів команди. Ми практикуємо здоровий баланс: максимальна концентрація на професійних питаннях протягом робочого дня, вихідні — сім’я, саморозвиток (книги, культурні заходи, різноманітні курси та майстер-класи), реалізація громадських проектів, друзі, спорт.

У рамках щоденного професійного плану важливо не загубитися в рутині та реалізовувати «найліпший результат дня», який дасть максимум ефекту та стрімко вестиме до досягнення цілей об’єднання. Безперечно, за три-п’ять років моя пропорція часу зміниться ще більше в напрямку розвитку людей.

Відпочинок — це зміна виду роботи

Віктор Мороз,
генеральний директор, керуючий партнер ЮК «Правова гільдія «ВікторіАл»

Як будь-який фахівець, я планую розвиток кар’єри та підвищення свого професійного рівня. Звісно, маю конкретні плани на рік і протягом найближчого року я прагну стати більш досвідченим юристом, збільшити клієнтську базу та, можливо, штат своєї компанії. Від себе очікую професійного зростання, більшої дисциплінованості та обачності, а від роботи — збільшення кількості та якості клієнтських замовлень та більшу згуртованість колективу.

Приблизно 70—75 % мого часу займає робота, відсот­ків 20 — професійний розвиток у вигляді навчання (нині я — здобувач наукового ступеня кандидата наук) та різних тренінгів, форумів, семінарів і 10 % — вільний час, протягом якого я намагаюся спілкуватися із сім’єю, рідними мені людьми та друзями. Думаю, що за три-п’ять років ця пропорція суттєво не зміниться.

Відпочинок для мене — це зміна виду роботи. Я люб­лю відвідувати картинні галереї та виставки, театри, концерти, також люблю активний відпочинок — походи в гори, сплавляння гірськими річками на плотах, спортивні ігри на кшталт волейболу або футболу.

Знайти «золоту середину»

Юрій Сівовна,
старший юрист АК «Правочин»

З кожним роком роботи у галузі права починаю все більше розуміти глибину старого як світ латинського висловлювання: «Homo proponit sed Deus disponit» («Людина припускає, а бог діє на власний розсуд»). Мабуть, це одне з найулюбленіших відомих мені висловлювань. Справді, на практиці доволі часто результат відрізняється від очікувань. І спрогнозувати настання тієї чи іншої події іноді виявляється абсолютно неможливим.

Однак, на мій погляд, незважаючи на те, які відбуватимуться події в майбутньому, головними в плануванні є два основних фактори: по-перше, вміння правильно сформулювати, поставити завдання на майбутнє; а по-друге, наснага та наполегливість в його досягненні. До власних професійних планів можу віднести такі: підготовка та складення іспиту на право займатися адвокатською діяльністю, розширення кількості практик спеціалізації завдяки роботі над новими проектами компанії; розширення кола професійних зв’язків шляхом участі в професійних асоціаціях, громадських об’єднаннях, організації спеціалізованих заходів, суспільно-правової роботи, роботи pro bono тощо; здобуття додаткової освіти.

Переконаний, що досягнення навіть незначної мети в професійній діяльності юриста потребує значних зусиль та навантаження, оскільки молодий фахівець має якимось чином намагатися знайти «золоту середину» між власним навчанням та розвитком, роботою над поточними проектами в межах компанії та особистим вільним часом. Особ­ливо це стосується правників юридичних фірм.

Робота кожного фахівця залежить від обсягу послуг, що замовляють клієнти компанії. При цьому обсяг замовлень не завжди настільки великий, що фахівці весь свій час присвячують виконанню різноманітних завдань та доручень клієнтів. Водночас готовий констатувати, що нині замовлень достатньо для того, щоб закінчувати робочий день в середньому не раніше 21.00. Хоча, за свої відносно недовгі роки практики, я пам’ятаю часи, коли у зв’язку з навантаженням закінчення робочого дня пов’язувалося з останнім потягом метрополітену.

Думаю, що кожному правникові відомі такі періоди часу протягом року, які звуться «затишшя». Як правило, ці періоди настають з початком сезону відпусток (сере­дина літа та/або середина зими), коли кількість замовлень юридичних послуг знижується пропорційно збільшенню відпусток клієнтів. Для фахівців АК «Правочин» такий час є найкращою можливістю для навчання та підвищення рівня кваліфікації, а також для власного відпочинку.

-->