Колонка редактора: Зовнішній фактор

Максим СИСОЄНКО

Залучення юридичними департаментами компаній зовнішніх юристів в окремі проекти — звичайна практика. Проте, зважаючи на специфіку такої співпраці, подальші відносини складаються не завжди.

Розірвання угоди з юрфірмою відбувається з різних причин. Так, за результатами дослідження британської компанії Acritas, 2012 року 32 % компаній, що припинили співпрацю з юрфірмою, зробили це через високу вартість послуг, 28 % — через низьку якість надаваного сервісу, 13 % опитаних менеджерів вважають, що юристи мали низьку компетенцію, а 10 % корпорацій припинили співпрацю через те, що з юрфірми пішли ключові партнери, виникнення ж відкритого конфлікту стало причиною припинення відносин у 8 % випадків. Причому статус юрфірми жодним чином не впливав на рішення розірвати угоду.

Звичайно, в юридичної компанії також можуть бути приводи припинити співпрацю. Але краще все ж таки зосередитися на набутті позитивного досвіду, бажано у вузькій галузі, адже саме цей чинник, на думку 46 % британських менеджерів, є ключовим при виборі юридичної фірми.

Докладніше про залучення та розлучення корпорацій з юридичними фірмами читайте у свіжому числі «УЮ».

 

Максим СИСОЄНКО
редактор