Подія: Кліматичні досліди

Іспанські бізнесмени разом з українськими юристами досліджували в Барселоні питання, як розпочати бізнес в Україні

«How to start business in Ukraine» — під такою назвою 2 жовтня 2013 року відбулася конференція, організована ЮК Jurimex, ЮК Global Abocados (Іспанія), а також Торгово-промисловою палатою Барселони (ICC of Barcelona international). В обговоренні різних аспектів інвестиційного клімату в Україні та умов для іноземного бізнесу взяли участь представники іспанських компаній, для яких питання пошуку нових ринків для інвестування є вкрай актуальним.

Основна мета, яку поставили організатори зустрічі, — переконати іспанців у тому, що робити бізнес в Україні не лише прибутково, але й безпечно, а також розвіяти певні міфи про Україну як про країну, що відлякує інвесторів. Учасники конференції зійшлися на думці, що сьогодні економіка ЄС вельми неприваблива для інвестування, і бізнес шукає можливості ззовні. Саме тому економіки, що розвиваються, попри наявні ризики, представляють інте­рес з боку європейців.

Серед питань, які були розглянуті учасниками під час конференції, — питання можливості інвестування в Україну, форм, процедур здійснення інвестицій, пільг, гарантій, сфер для співпраці двох держав та шляхів вирішення можливих перешкод.

Компанію Jurimex на конференції представляли почесний президент Данило Гетманцев, юристи Анна Антоненко та Оксана Єфімчук. Також з промовою виступили адвокати ЮК Global Abogados, представник ТПП Барселони Жозеп Марія Сервера, генеральний консул України в Барселоні Олександр Хрипунов, економічний і торговий радник посольства України Володимир Красильчук.

До кінця поточного року в ЮК Jurimex планують провести захід у відповідь спільно з партнером конференції в Барселоні ЮК Global Abocados, під час якого іспанські колеги розповідатимуть про особливості інвестування в Іспанії.

Також у 2013 році аналогічні заходи, приурочені до 10-річчя ЮК Jurimex, заплановані в країнах Цент­ральної Європи. Раніше подіб­на зустріч за участю чеських бізнесменів спільно з ТПП Чехії відбулася у Празі.

Посильний внесок

Данило ГЕТМАНЦЕВ,
почесний президент ЮК Jurimex

Ми обрали Іспанію, вивчивши обсяг товарообігу між нашими країнами. Виявляється, одна з найпотужніших економік Європи має значно менше бізнесу з Україною, ніж Франція чи Італія! Річ у тім, що іноземцям бракує інформації, тому ми спробували виправити це доступними нам засобами.

Новини з України, що доходять до іноземців як військові повідомлення з полів битв, — головний чинник, який породжує у них страхи щодо нашої держави. На наших же заходах іноземці бачать не вихолощених чиновників з масками на обличчях, що дозволяють в кулуарах псувати і без того небездоганну репутацію нашої країни, а простих людей, громадян України, які пишаються своєю країною і, попри існуючі проблеми, дивляться на багато загальнолюдські цінності однаково з європейцями.

Враховуючи досвід проведення попередніх заходів, зауважу, що інтерес до нашої країни величезний! На конференції в Барселоні нас попросили виступити в Мадриді. Також наша компанія нині веде переговори з ТПП інших країн. Розуміємо, що все охопити неможливо, але посильний внесок у розвиток європейських контактів Ук­раїни обов’язково зробимо!