№10 Жовтень 2013 року → У вільний час

Техніка: Apple виправдовує сподівання

Новий iPhone для Apple — пристрій надзвичайної важливості. Апарат має впродовж року боротися за покупця в умовах жорсткої конкуренції телекомринку. При цьому кожні два роки компанія ускладнює собі завдання, випускаючи проміжну модель з індексом «S», що завідомо має слабкіші позиції. У чому ж магія Apple 5S?

Порівняно з iPhone 5, смартфон не надто змінився зовні, якщо не брати до уваги кольорову гамму та інші дрібниці.

Деталі мають значення

Корпус iPhone 5S відмінний від iPhone 5 двома деталями — плоскою кнопкою Home з металевим кільцем і подвійним світлодіодним спалахом. Спинка і боковини — це єдина деталь, зрізані грані відполіровані до дзеркального блиску. Зверху і знизу задньої панелі вмонтовані панелі із загартованого скла, вони, з одного боку, формують дизайн, а з іншого — забезпечують ліпшу передачу сигналу безпровідним модулям. На бокових гранях і верхньому торці бачимо звичні металеві кнопки з чіткою послідовністю, нижня панель віддана портам Lightning і Mini Jack, а також перфорації динаміка. Єдиним функціональним елементом на спинці залишається модуль камери із спалахом. iPhone 5S доступний у звичному білому виконанні, яке тепер перейменоване на Silver, чорно-сірому кольорі Space Gray, що прийшов на зміну чорній моделі, а також новому бронзовому забарвленні — Gold. Екран успадкований без змін — 4 дюйми з матрицею IPS і достатньою розподільною здатністю 640 x 1 136. Він має достовірне перенесення кольорів без перегинів у надмірно теплі або холодні тони.

«Фішки» від Apple

Основні зміни починаються, коли справа доходить на начинки. Новий флагман оснащений системою на чипі останнього покоління A7 з процесором на 64-розрядній архітектурі, а також поліпшеним відеочипом. У синтетичних тестах апарат демонструє в два і навіть більше разів збільшену продуктивність на фоні iPhone 5, і, більше того, iPhone 5S є одним із найсильніших смартфонів на ринку. У серії тестів новинка показала триразове зростання продуктивності, в інших — на 50 %. Незалежно від вимірювань, будь-то швидкість процесора або рендерінг JavaScript, 5S виявився явним переможцем. Акумулятор у смартфоні теж дещо поліпшився. Прокручуючи HD-відео при яскравості екрану 50 %, телефон протягнув 10 годин і 50 хвилин. iPhone 5 на такому ж тесті відключився через 9 годин. При інтенсивному використанні (браузер, пошта, соцмережі, дзвінки, зйомка фотографій і відео) новинка «прожила» трохи більше за вісім годин. Звісно, є у нової моделі і яскраві «фішки». Після першого включення та різних формальностей власникові пропонується задати відбиток пальця Touch ID. Необхідно прикласти палець до сенсора на картинці — система розпізнає і запам’ятовує відбиток, активуючи роботу телефону. Пароль запрошується лише у випадках, коли система не може ідентифікувати власника за відбитком.

У цілому експерти винесли одностайний вердикт — новинка Apple видалася на славу. Недоліків в iPhone 5S вони практично не знай­шли і назвали його верхом еволюції «айфонів». Чіплятися до смартфону могли хіба що за 4-дюймовий екран, який здається крихітним порівняно з флагманськими Android-смартфонами. Однак це, швидше, відмінність, аніж недолік.

Базові технічні характеристики:

 

ОС

 

iOS 7

 

Процессор

 

Apple A7 + Apple M7

 

ОЗУ

 

1 ГБ

 

Вага

 

112 г

 

Розміри

 

58,6 x 123,8 x 7,6 мм

 

Екран

 

4', 640 x 1 136 пікс, PPI 326

 

Камера

 

8 МП, подвійна, світлодіодний спалах

 

Фронтальна камера

 

1,2 МП

 

Ємкість акумулятора

 

1 560 мАч

 

Тип SIM-карти

 

Nano-SIM

 

Комплект постачання

 

Смартфон, USB-кабель, гарнітура EarPods, прилад для витягання SIM-карти, наклейки, брошура