Преамбула: Мережеве підключення

Ірина МАРУШКО,
партнер ЮФ «Лавринович І Партнери»

На поточному рівні розвитку суспільних відносин, бізнесу, комунікацій рано чи пізно перед юридичною фірмою постає питання: чи збільшуватися, створюючи офіси на території інших держав, чи шукати інших шляхів підтримки операцій існуючих клієнтів та залучення нових.

Професійні мережі є одним із таких шляхів, при цьому досить структурованим і таким, що пропонує низку переваг. Для локальних юридичних фірм, які не бажають укрупнюватися шляхом злиттів з іншими іноземними юридичними фірмами або шляхом відкриття офісу «з нуля», приєднання до професійної мережі дає змогу вирішувати важливі завдання свого подальшого розвитку, не втрачаючи індивідуальності та незалежності, і в деяких аспектах з меншими ризиками і витратами.

Мережі можуть бути або спеціалізованими (наприклад, Taxand, Ius Laboris), або загальними (наприклад, ILN, FLI). Спеціалізовані мережі залучені у роботі в сфері певної практики і об’єднують юридичні фірми, що працюють як винятково у певному сегменті ринку юридичних послуг, так і мають відповідну практику в своєму арсеналі. Мережі, як правило, є некомерційними організаціями і функціонують насамперед для розвитку бізнесу шляхом розширення бази клієнтів на основі рекомендацій.

Такі асоціації проводять періодичні збори та інші заходи для обміну інформацією і знаннями, вирішення інших завдань. Для фірм, охочих приєднатися до мережі, висувається ряд високих вимог, які забезпечують високий професійний рівень фірм-учасників.

Юридична фірма «Лавринович і Партнери» є учасником Міжнародної юридичної мережі (ILN), яка включає понад 90 високопрофесійних юридичних фірм та існує з 1988 року.