№11 Листопад 2013 року → У вільний час

Репортаж: Різдвяні ідеї

Унікальна шоу-виставка новорічних ідей і декору CHRISTMAS EMOTIONS 2014, аналогів якої немає в Україні, вже втретє представила гостям і жителям столиці свіжий погляд на різдвяні свята

Новорічні свята вже не за горами, і щоб зустріти 2014 рік у всеозброєнні, саме час подумати, як прикрасити будинок. У листопаді «УЮ» відвідав виставку новорічних ідей і декору в музеї «Духовні скарби України».

Об’єднавши мистецтво, моду, флористику і неповторні емоції новорічних свят та Різдва, дизайнери Квіткового кутюр’є LoraShen вирішили справді грандіозне завдання: київській публіці було представлено понад 40 новорічних концепцій, які розмістилися на площі 2 000 м2. В оформленні було задіяно близько 80 тисяч елементів новорічного декору та унікальні ялинкові іграшки з усього світу!

Вразити публіку

Унікальні за красою дизайнерські рішення від LoraShen змусили вимогливу публіку переглянути свої погляди на різдвяну моду і вчергове завмерти від захоплення, розглядаючи унікальні виставкові концепти, при створенні яких дизайнери та флористи LoraShen придумали деталі та форми, здатні здивувати і дорослого, і дитину. Ці справжні витвори мистецтва були об’єднані в тематичні рішення, кожен зі своїм неповторним настроєм, серед яких особливою увагою користувалися: Православне Різдво (концепти «Теп­ло очікування», «Фрески»), Палацова розкіш («Імператорський бал», «Замок казкового короля»), Сімейні цінності («Родове дерево», «Ялинка — Секрет»), Губернатор («Царське полювання», «Барон Мюнхгаузен», «Бар «Ернест Хемінгуей»), Дамські штучки («Парфумер», «Fashion dogs»).

Christmas Emotions розпочала свою роботу з Grand opening — званого вечора, на який прийшли помилуватися різдвяними красотами бізнесмени, політики та столична богема. Для гостей підготували прог­раму, в якій виступили співачка Alloise, сучасний балет D’Arts Dance Project з чарівною феєрією в п’яти діях за мотивами п’єси Моріса ­Метерлінка «Синій Птах», композитор і піаніст Максим Шоренков. Ведучою вечора була Лілія Ребрик.

Розповісти історію

На чотирьох майданчиках музею представлені понад 40 новорічних концепцій. Це не просто ялинки, прикрашені незвичайними іграшками, а історії, кожна з яких оживає на очах. Тут можна побачити як урочисту ялинку імператора Миколи II в золотих прикрасах, так і сміливу сучасну інсталяцію для підлітків, де ялинка перетворюється на дівчину в модних лосинах, яка на повідку тримає порося. До слова, над підготовкою виставки команда LoraShen працювала 315 днів. Як показує своїми творіннями LoraShen, декорувати ялинку можна будь-чим: і старовинними фотографіями у рамках, і свічками у вазах, і навіть скляними кульками зі справжнім мохом усередині. Матеріали дизайнер використала імпортні: польські, австрійські — виробники цих країн займаються новорічними іграшками вже в третьому поколінні. Серед останніх трендів новорічного декору особливо варто виділити «нью лук» — традиційні кульки, але пофарбовані в яскравий колір, тема шопінгу — різні брендові речі, наприклад килимок, зшитий з нашивок модних лейблів, або ж порося, зроблене наче з сумочки Chanel.

Долучити до свята

У рамках виставки відбувся благодійний ярмарок «Дитячий hand made», організований Міжнародною громадською організацією «Назуст­річ мрії», на якому продавалися сотні дивовижних сувенірів, створені руками дітей-сиріт з усієї України. Чари сувенірів у тому, що, купуючи подарунок близьким, кожен міг надати допомогу дітям, які виховуються без батьків. Отримані гроші від продажу дитячих виробів були спрямовані авторам цих робіт. А в останні дні виставки було проведено благодійний марафон «Чарівний експрес», мета якого — повернути відчуття новорічного свята літнім людям. Для цього будь-який бажаючий міг принести старі новорічні іграшки, які майстри LoraShen перетворювали на дивовижні ялинкові прикраси для будинків престарілих.

У всі дні виставки Christmas Emotions для гостей проводилися розважальні заходи: майстер-класи, ярмарки, лекції, науково-популярні досліди від Музею Цікавих Наук, у кінотеатрі транслювалися улюблені мультфільми для дітей та різдвяні сімейні комедії. Телеведуча Даша Малахова провела кулінарний майстер-клас, на якому вона навчала малюків випікати лавандові мафіни, а їхніх матусь варити гарбузовий суп. Харизматичний Євген Клопотенко розкривав секрети приготування різдвяного мармеладу.

Квіткові кутюр’є LoraShen почали свою роботу в 2010 році, об’єднавши професійних флористів і майстрів квіткового дизайну України. Сьогодні компанія є офіційним флористичним партнером Ukrainian Fashion Week.