№11 Листопад 2013 року → У вільний час

Автостоп: BMW 5 серії: нова глава

Ніка ГЛАЗУНОВА

В історії легендарного сімейства BMW починається нова глава. Зміни в дизайні, нові варіанти двигунів, розширений вибір додаткового обладнання та нові можливості інформаційної системи BMW ConnectedDrive відрізняють нове покоління автомобілів 5 серії

Новий дизайн BMW 5 серії став більш спортивним. Седан і Універсал отримали додаткову обробку по контуру фірмової решітки радіатора та іншу форму нижніх повітрязабірників, що посилює спортивний характер автомобіля. Широку задню частину підкреслюють рельєфна лінія на задньому бампері і виразні вузькі, різко окреслені задні фари. Новий Гран Турізмо має ще більш впевнений вигляд завдяки оновленому передньому бамперу, а задня частина автомобіля стала довшою і нижчою. Динаміка відчувається навіть у непомітних на перший погляд деталях, таких як об’ємна ніша для номерного знака і хромована смуга на задньому бампері. У стандартній комплектації всі моделі оснащуються ксеноновими фарами. Які нова опція доступні світлодіодні адаптивні фари, які комбінуються із світлодіодними протитуманними фарами. Для BMW 5 серії передбачені нові лінії обробки BMW Luxury Line і BMW Modern Line, до складу яких входять унікальні елементи дизайну та оснащення. Також як додаткова опція доступний спортивний M-пакет. Продумані деталі й оновлений інтер’єр нового BMW 5 серії роблять його більш елегантним, комфортним і в той же час практичним.

Екологія та аеродинаміка

Усі моделі оновленого сімейства BMW 5 серії мають безліч технічних удосконалень. Інженерам вдалося знизити втрати палива (у ряді випадків досить суттєво), не жертвуючи при цьому спортивної динамікою. Усі двигуни, що встановлюються на нові BMW 5 серії, за рівнем вихлопу CO2 відповідають вимогам стандарту Євро-6. З цією метою дизельні моделі оснащуються техноло­гією BMW BluePerformance, що знижує викиди оксидів азоту. Нарівні з набором екологічних технологій BMW EfficientDynamics ще одним важливим фактором, що сприяє економії палива, стало значне вдосконалення аеродинамічних характеристик автомобілів. Коефіцієнт аеродинамічного опору моделі BMW 520d Седан знижений до 0,25 — що є одним із найважливіших чинників у сфері економії палива. Інтелектуальна система ­управління енергією в моделі BMW ActiveHybrid 5 також зазнала ряд змін. Тепер повністю гібридний Седан 5 серії оснащується спеціально налаштованою версією системи проактивної допомоги водієві, яка оптимально розподіляє навантаження між двигуном внутрішнього згорання та електромотором залежно від маршруту і дорожніх умов.

Розумні технології

Ходова частина, включаючи передню підвіску на под­війних поперечних важелях, інтегральну задню підвіску і електропідсилювач керма зі стандартною функцією Servotronic доопрацьована для досягнення оптимального балансу між спортивною керованістю і комфортом. BMW 5 серії Турінг і BMW 5 серії Гран Турізмо оснащуються в стандартній комплектації пнемоелементами в підвісці задньої осі з системою автоматичного регулювання рівня кузова. Усі моделі обладнані перемикачем режимів Driving Experience Control, розташованим на центральній консолі. Система управління дальнім світлом і система нічного бачення з динамічним підсвічуванням і функціями розпізнавання і спрямованого освітлення людей і тварин, а також система допомоги при русі в пробках — Traffic Jam Assistant входять до пакета технологій допомоги водієві. Driving Assistant Plus включає також активний круїз-контроль — Active Cruise Control з функцією Stop & Go і систему попередження про небезпеку зіткнення — Сollision Warning з автоматичною підготовкою гальмівних систем до різкого гальмування. BMW 5 серії залишається лідером у сфері автомобільних цифрових технологій, зручності та безпеки. Список додаткового обладнання для моделей сімейства поповнився широким спектром інновацій. BMW ConnectedDrive отримала ряд нових можливостей. Одна з них — функція зручного доступу до багажника, що дозволяє відкривати його без допомоги рук — одним рухом ноги під заднім бампером.

Сучасні мультимедіа

У BMW 5 серії передбачена нова розважальна система для пасажирів заднього ряду з «планшетними» дисплеями, система об’ємного звуку Harman Kardon і оновлена підсвітка салону з функцією зміни кольору з білого на помаранчево-червоний. Розширився ряд технологій для мобільної роботи і систем допомоги водієві. Набір інтелектуальних функцій цифрової комунікації, доступний власнику нового BMW 5 серії, не має аналогів на ринку — автомобілі оснащені найбільш зручним інтерфейсом для офісних додатків. Крім системи Concierge Services, за допомогою якої можна забронювати готель або скористатися іншими послугами, BMW ConnectedDrive пропонує широкий набір офісних функцій, у тому числі онлайн. Голосове введення тексту спрощує написання SMS та електронних листів у дорозі. Інтернет-пошуком, навігацією, офісними мережами можна користуватися завдяки вбудованій SIM-карті або смартфону. Завдяки музичній базі системи Online Entertainment можливо, перебуваючи за кермом, скачувати музичні композиції. Доступна як опція навігаційна система Professional дає змогу отримувати відомості про пробки в реальному часі.