Преамбула: У зоні турбулентності

Олександр ОНІЩЕНКО,
керуючий партнер АК «Правочин», адвокат

Цього року відкрив для себе твори одного з найвідоміших американських інвесторів та викладачів Роберта Кійосакі. Повірте, справді є чому повчитися. Так ось, цей самий Кійосакі у своїх роботах висвітлює чітку закономірність, відповідно до якої відсталими у фінансовому відношенні часто стають люди закостенілі у власному світосприйнятті та образі дій.

Цілком очевидно, що всі ми прагнемо до успіху. Критерії, звісно, у кожного свої, проте спільним є усвідомлення невпинного руху вперед, необхідності напрацювання нових підходів, пошуку інноваційних рішень, мотивації та балансу.

Світ, що стрімко змінюється, диктує свої умови розвитку суспільства та бізнесу. Ця динаміка з року в рік впливає на український ринок юридичних послуг, який також не стоїть осторонь глобальних процесів. Щоб втримати досягнуті позиції та існуючих клієнтів, уже замало просто добре і відповідально виконувати свою роботу. В умовах жорсткої конкуренції, падіння платоспроможного попиту на юридичні послуги, економії бюджетів на послуги зовнішніх консультантів на перший план виходить проактивна позиція по відношенню до клієнта, глибоке розуміння його бізнесу, прогнозування можливих ризиків та проблем, а також налагодження ефективної комунікації.

Водночас несвоєчасне і неадекватне реагування на зміни, що відбуваються, відсутність коригування стратегії власного розвитку, нездатність чи небажання проводити гнучку маркетингову політику можуть призвести до суттєвих втрат у конкурентній боротьбі за клієнта.

Тож тримання руки на пульсі клієнтських бізнес-процесів у поєднанні з високою мобільністю в прийнятті ефективних управлінських рішень є нашим шансом виживання і успіху в турбулентний час.