Фотофакт: Адвокатський протест

Київський Майдан Незалежності як уособ­лення боротьби громадян за право жити у вільній країні став точкою кипіння для всієї країни.

Природне прагнення до змін на краще та бажання бути почутими не залишило осторонь і українських адвокатів, яких також не влаштовує стан справ у країні, зокрема у професійній галузі.

У День адвокатури, який відзначається 19 грудня, кількадесят українських адвокатів привернули увагу правничої спільноти на проблеми професії акцією, що розпочалася біля пам’ятника Пилипу Орлику на вулиці Липській. Учасники висловили занепокоєння щодо порушення прав адвокатів, перешкоджання адвокатській діяльності, обшуків тощо. Також адвокати звернулися до право­охоронних органів та органів виконавчої влади з пропозицією сісти за стіл переговорів та віднайти шляхи розв’язання існуючих проблем.

Учасники акції наголосили, що, попри намір пікетувати Верховний Суд України та Адміністрацію Президента України, їхній захід неполітичний, адже головна мета адвокатів, викладена у зверненні, — висування вимог до ключових осіб, які несуть відповідальність за стан правової системи в Україні.