Інвестиції: Піренейські досліди

Віолетта ЛОБАН

Українські експортери та інвестори дізналися, що потрібно для успішного освоєння іспанського ринку

Українські експортери та інвестори скористалися нагодою отримати інформацію, необхідну для виходу на іспанський ринок, взявши участь у конференції «Іспанія — нові можливості для українського бізнесу у світлі інтеграції України в ЄС», що відбулася 21 листопада ц.р. у бутик-готелі «Рів’єра». Організаторами заходу виступила ЮК Jurimex за підтримки Посольства Іспанії в Україні, Торгово-промислової палати України, Київського обласного центру з інвестицій та розвитку, міжнародної АФ Global Abogados.

Раніше у ТПП Барселони з ініціативи АФ Global Abogados та ЮК Jurimex було проведено конференцію, на якій обговорювалися питання запровадження та розвитку іспанського бізнесу в Україні.

Привітальним словом відкрили конференцію консул Іспанії в Україні Оріол Ескалас, віце-президент Торгово-промислової палати України Олена Подолєва і почесний президент ЮК Jurimex Данило Гетманцев.

Партнер АФ Global Abogados Тоні де Віст Прат Хорба почав вис­туп з короткого введення в економічну та правову базу Іспанії. Зокрема, пан Хорба розповів про іспанську систему оподаткування. «Іспанія — країна зі складною та децентралізованою системою оподаткування, а також невідповідністю різних режимів. І, щоб розібратися в ній, потрібна консультативна допомога юристів», — зазначив іспанський гість.

В Іспанії є різні податкові режими для кожної окремої території. Тут передбачено як загальну систему оподаткування, так і автономний режим Наварри, окремі правила оподаткування країни Басків, Канарських островів, у Сеуті та Мелільї.

Доповідач нагадав про те, що між Україною та Іспанією діє угода про уникнення подвійного оподаткування, але для її застосування необхідно виконувати певні вимоги.

Водночас старший юрист ЮК Jurimex Анна Антоненко розповіла про можливості та перепони для відкриття і розвитку бізнесу в Іспанії, зокрема про процес інвестування, починаючи від алгоритму інвестування і закінчуючи процедурою отримання ліцензії Національного банку України на інвестування за кордон. Пані Антоненко звернула увагу на можливості інвестування в Іспанію у зв’язку з діючим захистом інвестицій у межах Угоди між Україною та Іспанією про сприяння та взаємний захист інвестицій.

Про особливості іспано-ук­раїнських торговельних відносин на прикладі таких галузей, як аграрний сектор, IT-послуги, металургія, хімічна, деревообробна промисловість, розповів партнер АФ Global Abogados Хосе Луїс Агілар Хіменес.

Говорячи про політику в аграрному секторі Іспанії, пан Хіменес виокремив три основних принципи: єдність ринку, євросоюзівські пріоритети та фінансова солідарність.

Завершилася перша сесія доповіддю керівника практики податкового права ЮК Jurimex Віти Форсюк, яка ознайомила учасників з юридичними аспектами і оподаткуванням торгових операцій між Іспанією та Україною.

Другу сесію конференції відкрив виступ адвоката АФ Global Abogados Юлії Шоріної, в якому були розглянуті переваги придбання нерухомості в Іспанії, а саме: «м’які» закони щодо придбання власності; швидка процедура оформлення покупки і прав власності; однакові права громадян Іспанії та іноземців у питаннях придбання; отримання власником і його найближчими родичами річної візи для багаторазового в’їзду до всіх країн шенгенської зони; можливість отримання виду на проживання тощо.

Також учасники конференції ознайомилися з умовами інвестування в Андоррі, яка слугує певним мостом для ЄС та Іспанії, зокрема дізналися про різні види андоррського резидентського статусу.

Крім того, юрист ЮК Jurimex Тетяна Причепа розповіла про можливості та ризики, які існують для українського інвестора при придбанні нерухомості за кордоном. «У нас діє доволі складне законодавство у валютному контролі, але не варто цього лякатися. При дотриманні всіх необхідних норм ваші інвестиції, зок­рема в нерухомість, будуть надійно збережені», — запевнила пані Причепа.

Завершуючи конференцію, доповідачі відповіли на безліч запитань учасників, що свідчить про зацікавленість представників бізнесу в просуванні на іспанський ринок.