№12 Грудень 2013 року → У вільний час

Фокус: Офісний декор: від хай-тек до ретро

Ніка ГЛАЗУНОВА

Наближається найголовніше свято року. Новорічний настрій допомагає втілювати найсміливіші ідеї дизайну офісного інтер’єру

У творчих пошуках ідей святкового офісного декору не варто забувати про фірмові кольори компанії. Як основу завжди можна обрати традиційні ялинкові або соснові гілки, доповнивши їх новорічними деталями потрібного кольору: кульками, бантиками або дзвіночками. Потрібно враховувати і специфіку діяльності фірми. Фірмовий логотип легко нанести на тематичні ялинкові іграшки. Офіс юридичної фірми краще витримати в класичному стилі, обравши два основних кольори. На честь свята дозволено створити святкову обстановку і в кімнаті для переговорів. Тут треба зробити акцент на стіл. У будь-якому випадку потрібно пам’ятати, що замовлення на новорічне оформлення офісу робляться заздалегідь. Терміни, в які відбувається монтаж атрибутики, залежать від площі приміщення та складності робіт і можуть становити від одного до трьох днів. Офіс починається з приймальної, тому саме тут вдале місце для новорічної ялинки. Її дизайн може бути різноманітнім: від хай-тек до монохромного стиля.

Ялинка в стилі мінімалізм

Новорічне оформлення ялинки в стилі мінімалізм добре підійде для інтер’єру, в якому потрібні лаконічність, сучасність і декоративність водночас. Таку ялинку можна оформити досить легко своїми руками. Головне — дотримуватися основної вимоги: краще менше та краще. Для ялинки в стилі мінімалізм характерна мінімальна кількість прикрас. Ще одна особливість такої ялинки — обмежена палітра кольорів. Символічною ялинкою може бути будь-який предмет, конусоподібна або трикутна композиція.

Ялинка в стилі хай-тек

Вплив науки і техніки поширився досить давно і на сферу дизайну. Ялинка в стилі хай-тек — яскравий тому приклад. Метал, проводи, пластик — ось основа для такої ялинки. Подібне рішення найкращий вигляд матиме в офісі демократичної і технічно «просунутої» компанії. Досить цікавою пропозицією стали бездротові іграшки. Вони не вимагають електричного підживлення і включаються за бажанням за допомогою пульта дистанційного керування. Це ще один крок назустріч сучасним технологіям.

Ялинка з підручних матеріалів

Ця ялинка — гарний спосіб реалізувати дизайнерські здібності співробітників і внести щось оригінальне в новорічне свято. Дизайн новорічної ялинки 2014 року ручної роботи цінуватиметься досить високо. Ялинка з підручних матеріалів може бути доповненням до основної, а може і повністю її замінити. Все залежить від специфіки того чи іншого інтер’єру. З газет може вийти чудова новорічна ялинка. Ще один яскравий і не складний варіант дизайну новорічної ялинки 2013-го — ялинка з новорічних куль. Така ялинка досить проста в догляді, її легко за пот­реби переставити з місця на місце і вона має достатньо оригінальний вигляд. Є ще ідея оформлення ялинки з пляшок. За допомогою такої ялинки можна не тільки прикрасити інтер’єр, але й здивувати гостей.

Монохромна ялинка

Використання одного кольору в новорічному дизайні не втратить актуальності і в 2014  році, швидше навпаки. Монохромна ялинка підходить для будь-якого інтер’єру і може мати на увазі взагалі відсутність прикрас — досить оригінального забарвлення самої ялинки. Також під поняттям «монохромна ялинка» може ховатися прикрашання іграшками винятково одного кольору. Ще один нестандартний підхід до дизайну ялинки — всі іграшки тільки чорного кольору. Незважаючи на однотонність, така ялинка має досить багатий вигляд.

Ялинка в стилі ретро

Дизайн новорічної ялинки в стилі ретро — чудовий вибір для фірм, які хочуть підкреслити непорушність, правонаступність традицій. Старі іграшки, новорічний дощик — типові риси ретро-ялинки. Іграшки на ялинці скляні і відрізняються особ­ливою яскравістю. Оформлювати таку ялинку потрібно акуратно, щоб не пошкодити прикраси, адже скляні ялинкові прикраси можуть становити антикварну цінність.

Не треба забувати навести лад в офісі перш, ніж почати його прикрашати. Нехай кожен співробітник прибере на своєму робочому місці, викине все зайве, почистить диск комп’ютера. А для підвищення наст­рою можна поставити на робочий стіл барвисту новорічну картинку! Новорічне оформлення офісу не вимагає принципових вимог до дизайну. Разом із тим, безумовно, мода не обійшла стороною і новорічний декор приміщень. Однією з новорічних тенденцій на сьогодні є використання при оздобленні приміщень стрічок з новорічною тематикою, бус, шишок, а також безлічі фруктів, зокрема яблук і груш, не обійтися і без черепашок. Стилістика прикрас святкової ялинки може бути різноманітною, але, як і колись, актуальні природний стиль і «металік». Останній приділяє увагу використанню прикрас золотистого і сріблястого кольорів, спрею срібного кольору, срібних і синіх куль. Для природного стилю характерною рисою є використання шовкових квітів або сухих букетів. Срібні або білі квіти створять ефект снігу. Для декору ялинки часто використовуються і свічки — червоні, золоті або білі.

Hand-made року

Новорічні прикраси можуть бути зроблені своїми руками. Окрім святкового настрою, колективне декорування офісу є хорошим тренінгом на єдність та співпрацю. Якщо ви спохватилися декорувати робочий простір в останній момент, то використовуйте канцелярські товари. Наприк­лад, з різнокольорових фломастерів і скотчу вийдуть різнокольорові сніжинки, які, до речі, можна зробити і з візитівок. Згадайте заняття праці, на яких викладачі вчили вирізати сніжинки з паперу. До речі, використовувати можна не тільки папір, але і будь-які пакувальні матеріали. Проведіть конкурс на найкращу сніжинку або гірлянду, зроблену своїми руками. Таким чином, у вас з’явиться безліч прикрас. А переможця вшануйте саморобною грамотою за найкращий hand-made року. Гірлянди — прекрасне доповнення до новорічного декору. Але перш ніж прикрашати ними простір, не забудьте проконсультуватися із службою безпеки. Можливо, правила не дозволять вашому офісу засяяти яскравими фарбами. Якщо ви не встигли купити справжню ялинку, то спорудіть її з колегами самостійно з картону, а з квіткової упаковки, що збереглася після численних днів народження, можна зробити банти і мішуру. Ще один варіант ялинки, створеної своїми руками: візьміть кольоровий папір (а краще картон), накладіть листи один на інший і склейте їх. Отримане полотно розкладіть на підлозі і акуратно обріжте краї «їжачком». Якщо ви не хочете ставити в офісі ялинку, то прикрасьте мішурою та іграшками горшкові квіти. І не забудьте купити вату або штучний сніг, щоб прикрасити підвіконня. Навіть якщо ніхто із колег не підтримав вашу ідею прикрасити офіс до Нового року, не турбуйтеся, адже у вас завжди є можливість організувати робочий простір. Встановіть невелику ялинку на вашому столі, і передчуття Нового року буде завжди поруч з вами.