Подія: Доторкнутися до легенди

Сергій РОМАНЕНКО

Рідкісні світлини Володимира Висоцького представили у Києві. Фотовиставку «Владимир Высоцкий. Редкие фотографии работы Аркадия Гершмана» відкрили у «Галереї Висоцький», яка розташувалася у «Шоколадному будинку»

Відкриття виставки відбулося 25 січня — у день народження актора, поета та виконавця авторських пісень Володимира Висоцького. Фотографії були зроблені у 1970-х роках і використані Всесоюзною фірмою запису грамплатівок «Мелодія», яка випустила кілька збірників пісень Висоцького у 1972—1975 роках. Також деякі з фотографій були використані для пізніших перевидань записів Володимира Семеновича. Унікальність виставки полягає у тому, що в Україні до сьогодні ці роботи не були зібрані в рамках однієї виставки.

Увечері 23 січня відбувся поперед­ній огляд виставки, на який запросили журналістів і всіх, хто готував світлини для публіки. Особливими гостями вечора стали Ігор Бровін (друг Висоцького, організатор його київських концертів), Володимир Шехтман (родич Володимира Висоцького, який допомагав йому впродовж останніх півтора року життя), Дмитро Межевич (колишній актор «Театра на Таганке», який неодноразово акомпанував Висоцькому під час запису платівок) та Сергій Жильцов (музичний видавець та дослідник творчості поета). За словами останнього, більшість цих фотографій не планували розташовувати на обкладинках для платівок. Лише кілька з них було заплановано використати у перших виданнях пісень барда на початку 1970-х років, утім вони прикрасили більш пізні видання. Окрім короткої розповіді про власне світлини, присутні мали змогу почути спогади друзів Володимира Семеновича та послухати міні-концерт. Відомі пісні барда для публіки виконали Дмитро Межевич, Олександр Василенко та Наталя Пліса.

Ознайомитися з роботами відомого фотографа Аркадія Гершмана можна до 21 лютого. «Галерея Висоцький» відкрита з 11 до 18 години щодня, окрім понеділка та четверга. Оглядаючи її експозицію, ви зможете не тільки по-новому сприйняти творчість Висоцького, але й допомогти врятувати від руйнування унікальну пам’ятку архітектури — «Шоколадний будинок», оскільки частина грошей від проведення виставки піде на реставрацію будівлі.

-->