Фотофакт: Приголомшливий реалізм

Рубрику «Фотофакт» сьогодні буде присвячено художникам, які ніколи не чули про фотоапарат. Проте їхні витвори настільки реалістичні, що часто сприймаються як першокласні знімки

У гонитві за технікою і деталізацією художники-гіперреалісти досягли небувалої реалістичності. Завзятість і талант авторів роблять картини чимось більше, ніж просто копією фотографії. У них життя, бачення художника, емоції та ілюзія світу, в якому ми живемо.

Ліннея Стрідом народилася 1983 року в маленькому шведської селі. У 16 років її сім’я переїхала до Іспанії, а 2004-го знову повернулася до Швеції, де вона чотири роки провчилася в художній школі. Сьогодні художниця працює в жанрі гіперреалізму і бере участь у виставках по всьому світу.

Патрік Крамер народився в місті Кейсвілл, штат Юта, США. Художник не обмежується якоюсь однією темою і малює все: від класичних натюрмортів і портретів до мальовничих пейзажів та міських сцен.

Вінсент Фатауззо — відомий австралійський художник. Його картина Heath отримала приз глядацьких симпатій у престижному конкурсі живописців Archibald Prize 2008. Портрет Хіта Леджера був написаний за кілька тижнів до смерті актора.

Деніс Петерсон вважається одним із засновників нап­ряму гіперреалізму в США. Його роботи першими з’явилися в Бруклінському музеї, галереї Тейт Модерн та інших відомих місцях. Художник воліє малювати гуашшю та акриловими фарбами.

Шеріл Люксенбург — канадська художниця ось уже 35 років удосконалює техніку своїх робіт. Як основний матеріал вона використовує суміш акрилових та акварельних фарб, завдяки яким досягає ефекту «зернистості». У своїх роботах вона прагне відобразити найдрібніші деталі людського обличчя і тіла.

Про 22-річну польську художницю Катаріну Зімнічке майже нічого не відомо, однак реалістичність її робіт вражає.

Рід Чейз — один з найкращих і найбільш відомих художників-гіперреалістів. Справжній фанат своєї роботи, він отримав високу оцінку багатьох «колег по цеху». На кожну із своїх картин від витрачає сотні годин і докладає неймовірних зусиль. На його полотнах зображені відомі пам’ятки США і Великобританії.

Шеріл Келлі — американська художниця малює винятково старі машини. Для Келлі її любов до автомобілів — це насамперед глибокий інстинктивний потяг до їхніх форм, а не пристрасть до реву мотора. Сама художниця так описує свою пристрасть: «Перше, що мене полонить, це краса. Я можу буквально заблукати у відображеннях красивих автомобілів, коли вони зупиняються на світлофорі».

Джейсон де Граф — канадський художник-гіперреаліст, автор приголомшливих натюрмортів, говорить про свою творчість так: «Моє основне бажання — створити ілюзію глибини і присутності, якої дуже складно домогтися фотографією».

-->